19:38, 04 Травня 2018

У Луцьку показали «Князівський спадок Волині». ФОТО

«Князівський спадок Волині» – під такою назвою у Волинському краєзнавчому музеї у п’ятницю, 4 травня, за участі Рівненського обласного краєзнавчого музею та кафедри архітектури та середовищного дизайну Національного університету водного господарства та природокористування відкрилася унікальна виставка середньовічних артефактів.

Про це повідомляють на сторінці музею у “Фейсбук”.

Модератором дійства виступив в. о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. У представленні виставки виступили Антон Панікарський, заступник директора ОАСУ Інституту археології НАН України, Ірина Львівська, голова правління фонду «Спадок ХХІ ст.», Олексій Войтюк, автор виставки, завідувач відділу реставрації Рівненського обласного краєзнавчого музею, керівник археологічних досліджень Клеванського костелу, Оксана Байцер-Артеменко, архітектор-реставратор кафедри архітектури та середовищного дизайну Національного університету водного господарства та природокористування, Анатолій Марчук та Сергій Мініч з Рівного, інші.

Матеріали виставки викликали зацікавлення місцевих засобів масової інформації, студентів та викладачів луцьких вузів, широкого кола краєзнавців, музейників, археологів, колекціонерів тощо.

Матеріали виставки побудовані в основному на результатах минулорічних досліджень в криптах костелу Благовіщення ХVІІ ст., розміщеного в смт. Клевань, одному з маєтків князів Чарторийських з ХV ст. Клевань розташований на трасі, що з’єднує Луцьк та Рівне, і є цікавим історичним об’єктом, адже тут, окрім костелу, збереглися мурований замок, церква Різдва Христового, синагога, єврейське кладовище. Про ці пам’ятки, в першу чергу про проблеми поруйнованого замку та підземні таємниці римо-католицького костелу, розповідають матеріали виставки.

Фонд «Спадок ХХІ століття» виступив ініціатором та спонсором цих досліджень, створений для відновлення імені Чарторийських, оскільки цей рід не зник, його історія налічує понад 600 років, і він досі продовжується в нащадках, котрі живуть у Польщі й по всій Європі.

Рід князів Чарторийських походить із середньовічного містечка на Волині Чарторийськ, нині село Старий Чарторийськ Маневицького району. Ще одна гілка роду володіла Литовижем поблизу Володимира та мала стосунок до побудови Зимненського монастиря. Таким чином ці дослідження є унікальним явищем для вивчення славетного волинського роду, а їх висвітлення на виставці – непересічною подією у культурному просторі.

Оглянути виставку запрошують з 10:00 до 18:00 (крім вихідних днів – понеділка, суботи) за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена, 20. Тел. для довідок – (0332)2247582.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: