16:28, 13 Грудня 2021

У Луцьку відбулася зустріч національних координаторів країн Люблінського трикутника

11 грудня у Луцькому замку відбулася чергова зустріч національних координаторів Люблінського трикутника на рівні заступників міністрів закордонних справ України, Республіки Польща та Литовської Республіки.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Микола Точицький, Марцін Пшидач та Мантас Адомєнас детально обговорили безпекову ситуацію в регіоні на тлі міграційної кризи на кордонах ЄС з Білоруссю та військовою ескалацією з боку РФ поблизу державного кордону і на тимчасово окупованих територіях України.

Дипломати наголосили на готовності до подальшої координації дій – у співпраці з ЄС і НАТО – задля ефективної протидії гібридним загрозам і унеможливлення нової хвилі агресії Росії проти України.

Заступники міністрів закордонних справ відзначили важливість Люблінського трикутника в контексті регіональної безпеки та підкреслили зростання рівня міжвідомчої взаємодії. Знаковою стала онлайн-зустріч президентів України, Польщі і Литви 2 грудня, за підсумками якої було ухвалено Спільну заяву.

Сторони обговорили графік майбутніх контактів, підписали План спільних дій з протидії дезінформації на 2022-2023 роки та домовились про подальші кроки з реалізації Дорожньої карти співробітництва в рамках Люблінського трикутника.

Зустріч національних координаторів підтвердила готовність сторін до поглиблення стратегічного партнерства, їхні спільні підходи до забезпечення регіональної безпеки, затребуваність і перспективність Люблінського трикутника для реагування на актуальні виклики і загрози.

Довідково:

Попередня зустріч національних координаторів Люблінського трикутника відбулася в онлайн-форматі 17 листопада.

План спільних дій з протидії дезінформації країнами-учасницями Люблінського трикутника на 2022-2023 роки передбачає підготовку регулярних спільних доповідей про виклики та загрози в інформаційній сфері, розробку механізму спільного реагування на російські дестабілізаційні кампанії, обмін досвідом та посилення інституційних спроможностей з протидії гібридним загрозам.

2 грудня Президенти Володимир Зеленський, Анджей Дуда та Гітанас Наусєда провели онлайн-зустріч глав держав Люблінського трикутника та ухвалили Спільну заяву з нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України Республікою Польща і Литовською Республікою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: