14:03, 27 Січня 2021

У Луцьку планують відновити елементи культурної спадщини

Сьогодні, 27 січня, під час засідання сесії Луцької міської ради, розглянули проект рішення “Про продовження терміну дії та внесення змін до Програми ремонтів автентичних вхідних дверей, вікон та балконів на об’єктах культурної спадщини міста Луцька на 2019-2020 роки “Автентичний Луцьк”, затвердженої рішенням міської ради від 24.04.2019 №56/78, на 2021-2022 роки”. Проект рішення вніс на розгляд депутат міськради Андрій Білан.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Він наголосив, що метою Програми є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста та співфінансування здійснення відповідних реставраційних робіт автентичних дверей та вікон у будинках. За його словами, архітектура Луцька, починаючи з XVII ст. і до сьогодні, мала свої характерні особливості.

“Вікна та двері завжди були підпорядковані певному стилю, тому метою Програми “Автентичний Луцьк” є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста”, – наголосив він.

У переліку об’єктів, які планують відновити щонайперше, – двері в будинках за адресами: Словацького, 1 (будівля адміністративного суду) та Кривий Вал, 32.

Також планують відремонтувати двері в таких будинках: вулиця Крилова, 3, Кривий Вал, 32, Лесі Українки, 7, Ковельська, 18. Орієнтовно у місті є 20 об’єктів, які потребують реставрації та ремонту задля збереження їх автентичного вигляду

Також депутати передбачили 274 тисячі гривень на реконструкцію балконів будинків на проспекті Волі.

“Минулого року ряд технічних особливостей не дали змогу реалізувати програму “Автентичний Луцьк”, але цього року сподіваємося таки розпочати ремонтні та реставраційні роботи. Необхідно культурну спадщину, родзинки міста зберегти і робити їх цікавими і для лучан, і для туристів, які прибувають в наше місто”, – наголосив міський голова Ігор Поліщук.

Отож, на відновлення автентичних дверей, вікон та балконів за 2 роки планують витратити 2,3 мільйона гривень. Реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співфінансування з бюджету Луцької міської територіальної громади та коштів власників, балансоутримувачів будинків. Частка співфінансування на реставрацію дерев’яних дверей становить 70 % – місто, 30 % – власник, вікон: 60 % –  місто, 40 % –  власник.

За умовами Програми прийом заявок від мешканців міста на реставрацію, заміну вікон та дверей в історичній та центральній частині міста розпочнеться з 1 червня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: