14:06, 01 Лютого 2020

У Луцьку перші батьки отримали комплексну послугу «єМалятко»

31 січня ще у трьох українських містах новоспечені батьки отримали змогу скористуватись комплексною послугою «єМалятко». Перші заявки вже оформлені у Кривому Розі, Луцьку та Вінниці.

«єМалятко» – перша в Україні комплексна адміністративна послуга, при створенні якої застосовано принцип об’єднання послуг за життєвою ситуацією. Загалом вона передбачає 10 послуг для батьків новонароджених в одній послузі від держави. Наразі послуга доступна в тестовому режимі і об’єднує 8 сервісів. Усіх їх можна отримати за однією заявою навіть безпосередньо у пологовому будинку без черг та зайвої витрати часу.

Наразі молодим батька доступні такі послуги у складі «єМалятко»:

–          державна реєстрація народження;

–          визначення походження дитини;

–          реєстрація місця проживання;

–          призначення допомоги при народженні дитини;

–          призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

–          реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

–          визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

–          внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

У КП «Луцький клінічний пологовий будинок», КП «Волинський обласний перинатальний центр» від сьогодні надають молодим батькам «єМаляко», яка містить вісім послуг.

Найближчим часом послугу також запустять у Києві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Львові, та Маріуполі.

Реалізація комплексної послуги «єМалятко» розпочалася п’ять місяців тому за дорученням Президента України. Наразі впровадження сервісу відбувається Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Прем’єр-міністра України, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби, Державної податкової служби; та за сприяння міжнародних проєктів: програми «EGAP» (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), «SURGe» за підтримки Уряду Канади, проєкту «EGOV4UKRAINE», що є частиною програми «ULEAD» з Європою, «EU4PAR».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: