20:37, 15 Липня 2020

У Луцьку обговорювали перші результати програми «Енергодім»

Відбулася онлайн-нарада за участі першого заступника міського голови Григорія Недопада та директорки Державної Установи «Фонд енергоефективності» Юлії Головатюк-Унгуряну, а також міських голів Житомира та Броварів, заступниці міського голови Львова, заступника міського голови Миколаєва, представників GIZ та проекту ПРООН.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

На зустрічі були представлені перші результати програми часткового відшкодування витрат на енергоефективні заходи для об’єднань багатоквартирних будинків – “ЕНЕРГОДІМ”. “Першою ластівкою” у місті Луцьку стало ОСББ “Наш Дім 37 Б” (просп. Соборності, 37 Б). ОСББ 9-поверхового будинку реалізувало проект з енергомодернізації за Пакетом “А” (“Легкий”) і досягли більше 13 % економії енергії в порівнянні з показниками до впровадження заходів, а це — більше 399 тис. грн економії на рік або 251,63 тис кВт*год/рік. За рекомендацією енергоаудитора в будинку ОСББ встановили будинковий вузол обліку теплової енергії та ІТП, провели теплоізоляцію труб та здійснили гідравлічне балансування системи опалення. Також було модернізовано систему ГВП, замінено двері та віконні блоки в місцях загального користування.

Дана програма реалізується у співпраці з міжнародною фінансовою корпорацією IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та програмою розвитку ООН(ПРООН).

Метою програми є підтримка об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Ознайомитись з програмою можна за посиланням.

Григорій Недопад зазначив, що у місті Луцьку діє програма підтримки заходів з енергозбереження для ОСББ, яка реалізується шляхом відшкодування містом відсоткової ставки кредиту або погашенням тіла кредиту. А також містом ведеться інформаційна підтримка створення ОСББ.

Проект ПРООН «HOUSES» підтримує створення ОСББ, надає консультації та навчає ініціативні групи щодо створення ОСББ, ефективного управління, ведення бухгалтерії та покращення енергоефективності будинків.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням,а також отримати інформацію у регіонального координатора Ірини Бойко +380667120374.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: