14:09, 20 Лютого 2021

У громаді поблизу Луцька впроваджують освітній проект

У Боратинській громаді розпочали реалізацію освітнього проекту «Програма 15». 18 лютого у Гіркополонківській школі відбулася презентація курсу для підлітків і їх батьків. Координатори та тренери програми Валерій Петрович, Оксана Закусило, Олександр Остапйовський розповіли про мету та структуру проекту.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Програма «15» – це адекватна відповідь на ризики підліткового віку. Умовами запобігання ризикованій поведінці серед підлітків є поінформованість та довірливі взаємини з близькими дорослими. «Програма 15» відповідає на обидва виклики.

Її мета – знизити ризик потрапляння у небезпечні для здоров’я і життя ситуації (ВІЛ-інфекція, ІПСШ, алкоголізм, наркоманія, ситуації насильства). Але від більшості профілактичних програм її відрізняє широке охоплення особистісно-значущих психологічних тем і значний позитивний вплив на дитячо-батьківські стосунки.

У рамках освітньої програми діти та дорослі дізнаються більше про ризики для здоров’я, безпечну та відповідальну сексуальну поведінку, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, та засоби профілактики.

В Україні «Програму 15» впроваджує Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансування «Brot für die Welt». На Волині Програма впроваджується з 2014 року.

Впродовж цього семестру колектив Гіркополонківської школи – школярі, педагоги, батьки у супроводі досвідчених тренерів працюватимуть над тим, щоб навчитися будувати безпечні міжособистісні взаємини, ухвалювати правильні рішення, а також усвідомлювати і захищати свої права впродовж усього життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: