14:05, 11 Березня 2020

Три мільйони для СНУ: на Волині внесуть зміни до програм у галузі освіти та культури

Низку змін до регіональних комплексних програм, зокрема виділення коштів для двох волинських вишів,погодили у профільній постійній комісії Волиньради.

Про це інформують на веб-сайті Волинської облради.

Засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму відбулося 11 березня.

Депутати розглянули ряд проектів рішень, які будуть винесені на розгляд чергової сесії облради, що відбудеться 12 березня. Комісією схвалено та рекомендовано  сесії підтримати проект рішення обласної ради «Про зміни до Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 роки». Так, на реконструкцію приміщень Східноєвропейського національного університету  імені Лесі Українки для потреб медичного факультету з обласного бюджету планують виділити три мільйони гривень, ще два мільйони – на будівництво сертифікованого легкоатлетичного стадіону для Луцького НТУ. Підтримати ці зміни до програми колег закликав депутат обласної ради Петро Савчук, він наголосив, що проект рішення внесений головою обласною ради Іриною Вахович та спрямований на покращення матеріальної бази та розвиток інфраструктури провідних вишів області.

Члени профільної комісії також схвалили та рекомендували сесії підтримати проект рішення «Про зміни до Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки»,в частині підтримки книговидання.

Комісією також рекомендовано сесії підтримати проекти рішень «Про внесення змін до обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», а також  «Про внесення змін до Обласної цільової соціальної програми «Молодь Волині» на 2016-2020 роки».

У зв’язку із перейменуванням та затвердженням у новій редакції Положення про управління освіти і науки Волинської ОДА, виконавцем Програми «управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації» буде замінено на «управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації» та визначено його головним розпорядником коштів. Окрім того, депутати підтримали пропозицію голови комісії Любові Ліпич, про включення до переліку заходів цієї програми проведення конкурсу креативних ідей для школярів «Зробимо Волинь кращою», що відбувається за ініціативи викладачів та студентів СНУ ім. Лесі Українки.

Окрім того, члени профільної комісії погодили перелік заходів Обласної програми історичних досліджень Волині, що заплановані на 2020 рік. Комісією підтримана пропозиція доктора історичних наук Анатолія Шваба щодо проведення  цьогоріч  Міжнародної наукової конференції «Історико-культурна спадщина Волині та її місце в туристичній інфраструктурі України й Європи»( Дата проведення – 21-22 травня 2020 року. Орієнтовна кількість учасників – 40. Орієнтовний бюджет конференції – 75 тис. грн. Співорганізатори – СНУ, Волинський краєзнавчий музей, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України), а також Міжнародної наукової конференції «Волинь у добу пізнього середньовіччя та ранньомодерний час» (дата проведення – 15-16 жовтня 2020 року. Орієнтовна кількість учасників – 40. Орієнтовний бюджет конференції – 75 тис. грн. Співорганізатори – СНУ, Інститут історії України НАНУ, Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича НАНУ).

У ході розгляду цього питання, члени профільної комісії також підтримали ініціативу депутата Сергія Сівака, яку він озвучував у своєму запиті на лютневій сесії облради та включено до заходів програми організацію та проведення міжнародної науково-історичної конференції щодо відзначення на Волині 100-річчя Варшавської битви.

Окрім того, депутати заслухали звіти головних розпорядників коштів про стан виконання у 2019 році низки нині діючих обласних програм, а зокрема:

Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини;
Регіональної програми соціально-культурного розвитку національних меншин;
Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
Регіональної програми співпраці із закордонними українцями;
Регіональної програми розвитку громадянського суспільства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: