13:09, 16 Жовтня 2022

Тайвань заявляє, що не відмовиться від свого суверенітету

Тайвань відкидає запропоновану Пекіном модель управління островом «одна країна, дві системи» та не відмовиться від свого суверенітету й не піде на компроміс щодо свободи і демократії.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Reuters» із посиланням на заяву офісу президента Тайваню.

«Тайвань не відмовиться від свого суверенітету й не піде на компроміс щодо свободи та демократії, а його народ виступає проти ідеї Пекіна про управління Тайванем за моделлю «одна країна, дві системи», – йдеться в повідомленні.

Ця заява з Тайбея пролунала невдовзі після того, як голова КНР Сі Цзіньпін на відкритті з’їзду Комуністичної партії в Пекіні заявив, що Китай ніколи не відмовиться від застосування сили для возз’єднання Тайваню з материком.

«Підтримання миру та стабільності в Тайванській протоці та регіоні є спільною відповідальністю обох сторін, а зустріч на полі бою не сприятиме досягненню цієї мети», – йдеться в заяві офісу президента Тайваню.

Як повідомлялося, під час виступу на відкритті XX з’їзду Комуністичної партії Китаю голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що питання майбутнього Тайваню має вирішити китайський народ, але Китай ніколи не відмовиться від права застосувати силу для возз’єднання острова з материком.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: