15:01, 20 Серпня 2025

Сибіга розповів про роботу над гарантіями безпеки та підготовку умов для зустрічі Зеленського й путіна

Після знакової зустрічі Президентів Володимира Зеленського і Дональда Трампом Україна координує подальші кроки з союзниками, щоб розробити конкретні безпекові гарантії та підготувати умови для можливої зустрічі з главою кремля володимиром путіним для досягнення справедливого миру.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на спільній з федеральною міністеркою європейських та міжнародних справ Австрії Беатою Майнль-Райзінгер пресконференції в Одесі, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Глава української дипломатії вчергове підкреслив, що наразі завдяки політико-дипломатичним зусиллям можна наблизити справедливий мир для України. У цьому контексті він акцентував на важливості нещодавньої зустрічі Зеленського і Трампа за участю європейських союзників.

«Це віхова, знакова зустріч, яка, безумовно, пришвидшила всі ці процеси. Українська сторона чітко розуміє подальші кроки для того, щоб припинити вбивства українців і зупинити російську агресію. І ми зараз перебуваємо в активних консультаціях з усіма нашими союзниками саме на предмет подальших кроків», – сказав Сибіга.

За його словами, українська сторона зараз проводить консультації з партнерами щодо конкретного наповнення безпекових гарантій та майбутньої інфраструктури безпеки.

«Це буде один з пріоритетів роботи переговорних команд — наповнення конкретним змістом гарантій безпеки і майбутньої інфраструктури безпеки», – наголосив очільник МЗС.

Міністр також зазначив, що наступним важливим кроком може стати зустріч між Президентом Зеленським та путіним «у будь-якому форматі».

«Дуже важливо зараз розуміти і визначити і часові рамки, і географію цієї зустрічі. Українська сторона готова, тому що саме така зустріч зможе дати відповіді і буде покликана для досягнення справедливого миру», – підсумував міністр.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: