15:06, 31 Жовтня 2020

Що часто питають лучани про Молодіжний центр «YouthСфера»

Нещодавно Молодіжному центру «YouthСфера», що працює у Волинській області та в Луцьку зокрема, виповнилося два роки.

«Які наші здобутки? За цей час ми зміцнилися інституційно, організували чимало успішних проєктів та заходів для молоді, налагодили співпрацю з крутими партнерами», – розповідає керівниця Молодіжного центру «YouthСфера» Яна Романюк.

Всі ці активності сприяють тому, що про цей простір дізнається все більше і більше людей. Придивляються, знайомляться, беруть участь в заходах і питають.

Запитання різноманітні, але, звісно, є й ті питання, які часто повторюється. Зокрема:

Чим ви взагалі займаєтеся?

Молодіжний центр «YouthСфера» – державна установа, що реалізує освітні та творчі заходи, які допомагають волинській молоді ставати кращою версією себе. До прикладу, цього року ми організували серію цікавих екскурсій Луцьком, різноманітні гутірки, квести, творчі вечірки просто неба, продукуємо відео на важливу та цікаву для молоді тематику.

Також робота «YouthСферb» нерозривно пов’язана з реалізацією Програми «Молодіжний працівник» Міністерства молоді та спорту України, Державного інституту сімейної та молодіжної політики. Адже керівниця Центру Яна Романюк з 2017 року координує цю ініціативу на Волині. Якщо ви вперше чуєте про таку програму, то коротко пояснимо. Молодіжний працівник – це серія тренінгів для усіх тих (громадських активістів, педагогів, бібліотекарів, представників влади), хто хоче покращити та систематизувати свої знання у роботі з молоддю. Сміливо можна сказати, що крім якісного освітнього ефекту, заходи програми мотивують до створення нових молодіжних просторів або центрів.

Хто у вашій команді?

Нині наша робота тримається на, так би мовити, трьох китах. Це: керівниця Центру Яна Романюк, яка займається загальною координацією діяльності та стратегуванням; менеджера Олеся Жук, яка відповідає за логістику та організацію заходів; прес-секретар Дмитро Безвербний, який інформує усіх зацікавлених про нашу роботу.

Як можна приєднатися до вашої діяльності?

Є три варіанти. По-перше, слідкуйте за нашими анонсами у “Facebook”, “Instagram”, “Telegram” та приходьте на заходи, які організовує “YouthСфера”. По-друге, якщо хочете долучитися до нашої діяльності, то можете стати волонтером Центру та разом з нами робити життя волинської молоді активнішим. По-третє, якщо ви маєте якусь цікаву ідею, то ми завжди раді співпраці.

Ваш офіс розташований поблизу Театрального майдану?

Ніт. Ви напевно маєте на увазі Молодіжний центр Волині. “YouthСфера” не має відношення до роботи цієї громадської організації. Хоча звісно ми працюємо в одному й тому ж напрямку – розвиток молоді. Де наш простір? Він розташований за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка 67, 6-й поверх.

На основі Молодіжного центру «YouthСфера» створять комунальну установу (КУ) Волинський обласний молодіжний центр. Що це означає?

Створення такого КУ було давньою мрією та давнім бажанням активної молоді Волині. І ось, 10 вересня 2020-го депутати обласної ради проголосували за створення такої установи. Чим це відрізняється від того формату, в якому нині працює “YouthСфера”? Комунальна установа – це більше можливості для роботи з молоддю, більше ресурсів, більше заходів та інший представницький рівень

«Якщо у вас ще є питання щодо роботи Центру, то пишіть нам у “Facebook” або на електронку – youthsfera@gmail.com. Ми радо вам відповімо. Тішимося, коли нашою роботою цікавляться. Адже YouthСфера працює для тебе», – зазначає Яна Романюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: