10:12, 25 Травня 2020

Рятувальники закликають волинян дбати про безпеку дітей

Служба порятунку вкотре нагадує про наслідки ігнорування дорослими правил безпеки під час дитячого дозвілля. Залишені без нагляду, вони шукають пригод у покинутих будівлях, на річках та в інших небезпечних місцях.

Про це повідомляють на веб-сайті УДСНС України у Волинській області.

Так, днями донецькі рятувальники витягли дитину 2009 року народження зі шламовідстійника шахти. 20 травня диспетчер «101» отримала повідомлення про те, що у шламовідстійник шахти «Центральна» глибиною 2 метри впала дитина. Самостійно вибратись з пастки, на пів метра заповненої водою, хлопчик вже не міг, тому покликав на допомогу рятувальників. Подія сталася поблизу вул. Кренкеля у м. Мирноград. Бійці 9-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області за допомогою штурмової драбини спустилися на дно шламовідстійника та допомогли хлопчику піднятися по драбині на поверхню.

Крім того, згідно з результатами онлайн-тестування з мінної безпеки, яке проводили рятувальники Донеччини у період з 11 по 22 травня, рівень знань українських дітей щодо вибухонебезпечних предметів також не є достатнім, аби почуватися у повній безпеці.

Так, з опитаних майже 19 тисяч школярів, понад 1200 дітей впевнені, що снаряд, який не розірвався, є безпечним. А понад 1500 дітей не бачать небезпеки у знайденій на дорозі незнайомій іграшці. Майже 10 % від опитаних школярів чули про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, але не вважали за потрібне вдаватися у подробиці.

Цього ж тижня в Україні зафіксували випадок ураження струмом двох підлітків 13 та 14 років, які на території Ковельського депо, що на Волині, вилізли на вагон потягу та отримали опіки.

Тож, для того, щоб нагадати дорослим про наслідки неналежного догляду за дозвіллям власних дітей, Державна служба України з надзвичайних ситуацій посилює профілактичну роботу серед населення та закликає батьків не наражати малечу на небезпеку!

«Шановні батьки!

Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці;

Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не здатні самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;

Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду;

Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі;

Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!

Пам’ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!»,  – наголошують рятувальники.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: