13:27, 04 Квітня 2020

Помер науковець Іван Вакарчук, батько співака і політика

У віці 73 років помер Іван Вакарчук – колишній міністр освіти і науки України, колишній ректор Львівського університету, батько музиканта і народного депутата Святослава Вакарчука.

Про це повідомив колишній керівник Українського інституту національної пам’яті, народний депутат Володимир В’ятрович у «Фейсбук».

«Велика втрата. Від нас пішов Іван Вакарчук. Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь», – написав В’ятрович.

В’ятрович зазначає, що Іван Вакарчук «зробив так, що від 2008 року майже по пів мільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі».

Іван Олександрович Вакарчук (нар. 6 березня 1947, Братушани, нині Єдинецький район, Молдова) — український фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України (2007–2010). Протягом 1990–2007 і 2010—2013 років був ректором Львівського університету. Доктор фізико-математичних наук (1980). Герой України (2007). Заслужений діяч науки і техніки України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: