12:11, 21 Березня 2021

Поезія, саундтрек до фільму та обмін енергією: у Луцьку організували зустріч учасників міжнародного проекту культурно-професійних обмінів

Музика, поезія, еротика та нагородження тих, хто формує позитивний образ України за кордоном: у Луцьку відбулася традиційна зустріч учасників міжнародного проекту культурно-професійних обмінів.

Захід відбувся 20 березня у Волинському обласному ляльковому театрі з нагоди Всесвітнього дня поезії.

У пролозі до заходу використали світлини, які надав колишній директор історико-культурного заповідника Тарас Рабан, який нещодавно відійшов у вічність. У пам’ять про нього та його велике починання, фотоконкурс, що зібрав у Старому місті багатьох фотохудожників, презентували фото презентацію у супроводі музики майстра бандурного мистецтва Тараса Гриньківа. Після цього продемонстрували відеозапис виступу Василя Жданкіна на фестивалі «Оберіг» 2017 року у Луцьку.

Одним з гостей заходу став поет Ігор Павлюк, який презентував одразу три книги – роман «Буг», «Паломник» та «Спас». Роман «Буг» – проза про молодіжну організацію націоналістів у містечку Мацеїв (Луків), звідки походить дружина поета. Для написання роману використані свідчення одного з учасників цієї організації. Зі слів Ігоря Павлюка, до п’яти років письменник жив у казковому вимірі, до 18 – у суто фізичному вимірі, з 18 він став поетом та жив у метафізиці, у 45 років перейшов на релігійну систему координат. Саме в цей період з’явився роман у віршах «Паломник»  – самопізнавальний медитативний дискурс, духовна біографія.

Збірка «Спас» – це духовна лірика, «співтворчість із Творцем».

«Література – це історія емоцій. Те, що надихає на життя, надихає і на творчість. Загалом поет пише про три речі – кохання, батьківщина та космос, три світоглядні потоки», – вважає поет.

З його слів, коли поезія стає, як молитва, її слухає Всевишній і вона допомагає людям.

Після короткого представлення книг Ігор Павлюк відповідав на запитання глядачів.

«Пісня і молитва – це ті дві енергії, де, що більше віддаєш, то більше отримуєш. Такий парадокс гравітаційний поза ейнштейнівською фізикою», – зауважив він.

Насамкінець він прочитав кілька коротких поезій «фейсбучиків», які наразі публікував лише у соцмережі:

Написався, нагуглявся,

вдягнув маску,прогулявся.

Не впізнав нікого там,

вірша присвятив котам.

Ми  дожилися на планеті,

Яка колиска чи тюрма,

Кого нема у інтернеті –

Того нема.

Продовжили вечір виступом юного музиканта Макара Войнаровського, який представляє велику музичну династію.

Керівник проекту культурно-професійних обмінів Володимир Павлік розповів, що протягом останніх років нагородили вже понад 40 осіб, які причетні до створення позитивного образу України у світі. Цього вечора відзначили внесок членів родини Войнаровських у розвиток музичних традицій Волині. Диплом для організатора міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» Юрія Войнаровського передали його онуку Макару.

Дипломи також отримали адвокат Євгенія Коваленко, майстер спорту Василь Вдовенко, громадська діячка Наталія Гуркіна, головний редактор інтернет-видання «Волинь Online» Мар’яна Метельська, бізнесмен Віктор Білотін, театр-студія «ГаРмИдЕр».

Нагороду за популяризацію українського в світі для польського дуету «Манюха і Ксаверій» отримала співачка Галина Конах. Вона розповіла, що полька Манюха Біконт об’їздила усе Полісся, збираючи по крупинці українські пісні, які зараз виконує у супроводі контрабасу Ксаверія Вуйцінського.

Галина Конах виконала низку авторських пісень, що стануть саундтреком до фільму за романом Володимира Павліка «Гандзя». Спробувати свої сили, вступивши на сцені перед інтелектуальною луцькою публікою, змогли троє учнів Галини Конах.

Продовжили вечір фрагментом еротично-сатиричного твору Костя Шишка «Епупея» у виконанні акторів театру-студії «ГаРмИдЕр».

Завершили захід виступом академічного камерного оркестру «Кантабіле».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: