15:37, 05 Червня 2020

На Волині вивчали ситуацію щодо дотримання прав дітей в умовах карантину

В області працювала представник Уповноваженого в західних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Семчишин.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

На завершення робочого візиту у Волинську область Світлана Семчишин провела зустріч із керівництвом обласної державної адміністрації, зокрема заступницею голови ОДА Тетяною Щербак та представниками профільних структурних підрозділів ОДА, Національної поліції та прокуратури.

За словами посадовиці, питання дотримання прав дітей, особливо тих, хто виховується в неблагополучних сім’ях, інтернатах або дитячих будинках повинно перебувати на постійному, жорсткому контролі органів влади. Особливо гостро це питання постає в умовах децентралізації влади.

«На жаль, в Україні дуже часто спостерігається тенденція, що в деяких об’єднаних територіальних громадах в управлінській структурі немає відповідальних за соціальний захист дітей. Що більше, вони не знають скільки в ОТГ дітей, які потребують особливої підтримки, – розповіла пані Світлана. – З цим потрібно боротися, хто як не держава повинна піклуватися про дітей та соціально незахищені верстви населення».

Загалом учасники зустрічі обговорили проблеми дотримання прав дітей в умовах запровадженого карантину.

За словами Оксани Гобод, заступниці начальника департаменту соціального захисту населення, у Волинській області у всіх ОТГ працюють органи соціального захисту.

Службою у справах сімей постійно проводиться виїзди у сім’ї, що стоять на обліку в органах соціального захисту. За час карантину було здійснено близько трьох тисяч таких виїздів.

Також учасники зустрічі обговорили питання медичного забезпечення дітей, організацію роботи дошкільних освітніх закладів та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах карантину.

Світлана Семчишин висловила сподівання, що така зустріч буде початком більш широкої подальшої співпраці.

«Діти – це найважливіша складова нашого життя. Те, що Ви робите щодня напрочуд важлива справа. Від імені голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка висловлюю слова щирої вдячності за візит. Сподіваємося, що такі зустрічі будуть регулярними. У тісній співпраці зможемо подарувати нашим дітям віру у світле майбутнє», – сказала на завершення зустрічі Тетяна Щербак.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: