09:42, 08 Вересня 2021

На Волині спрямують 15,5 мільйона гривень на житло для дітей-сиріт

Члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики погодили розподіл державної субвенції на придбання житла дітям-сиротам.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

15,5 мільйонів гривень призначені для забезпечення житлом 36 осіб з категорії сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідно до законодавства кошти спрямовуються у громади, які, своєю чергою, перераховують їх сиротам для самостійного придбання ними житла. Одночасно місцева влада зобов’язана проконтролювати якість житла, яке купуватиметься на державні гроші.

Відповідно до рекомендацій цільові асигнування надійдуть в 11 територіальних громад: Литовезьку, Поромівську, Боратинську, Любешівську, Оваднівську, Ківерцівську,  Луцьку, Берестечківську, Камінь-Каширську, Ковельську та Маневицьку.  Як зазначалося під час комісії,  кошти розподілені відповідно до черговості взяття на квартирний облік. Згідно зі встановленими нормами держава компенсовує вартість придбаного житла з розрахунку 31 м. кв. – для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та 41 м. кв – для осіб цієї категорії з інвалідністю. Субвенція передбачається для осіб від 16 до 35 років і старших.

Голова комісії Орест Маховський також з’ясував, що при потребі окремі громади готові з місцевих бюджетів дофінансувати різницю між фактичною вартістю житла і сумою держаних цільових призначень.

Члени комісії проект рішення підтримали одноголосно.

Загалом в області на квартирному обліку  перебуває 428 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі 18 осіб з інвалідністю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: