13:10, 04 Грудня 2021

На Волині розроблять програму створення та впровадження містобудівного кадастру області

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ ініціювали розгляд питання про стан розроблення планувальної документації в області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Томчук зазначив, що у зв’язку із адмінреформою, виникла необхідність розробки нового різновиду містобудівної документації в області. Відповідно до оновленого законодавства територіальні громади змушені виготовити Комплексні плани просторового розвитку територій громад, які поєднуватимуть у собі землевпорядну та містобудівну документацію. Розроблятися вони мають коштом місцевих бюджетів і вартуватимуть немало.

“Мінрегіон розробляє методичні рекомендації, однак вже можна стверджувати, що для невеликих громад розробка цього документу  вартуватиме близько 4-х млн. грн. а для великих – понад 10 мільйонів”, – зауважив він.

На розробку таких комплексних планів минулоріч держава виділила субвенцію близько 3 млн. гривень.

“Це мізерні кошти, і при розподілі цієї субвенції ми обирали пріоритети, а відтак включили ті тергромади, які найбільше забудовуються – це Шацька, яка отримала 1 млн грн, Вишнівська та Ківерцівська – по 650 тисяч гривень”, – зазначив він.

Наразі основним базовим планувальним документом залишається Схема планування території області, розроблена ще у 2015 році. Тоді Волинь однією із перших в державі виготовила цю топооснову в цифровій формі, однак вона повинна коригуватися кожні 5 років. Микола Томчук пропонує на ці цілі виділити кошти з обласного бюджету.

Члени профільної комісії рекомендували керівнику управління містобудування та архітектури ОДА підготувати нову Програму розробки містобудівної документації на 2022-2023 роки, у якій передбачити усі необхідні заходи та видатки на коригування Схеми планування території Волинської області та, за необхідності, схем планування території новоутворених районів.

Ще одна рекомендація депутатів стосувалася розробки Програми створення та впровадження містобудівного кадастру Волинської області на 2022-2023 роки, яка сприятиме систематизації та цифровізації інформації, а також спростить моніторинг виготовлення й реалізації містобудівної документації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: