19:04, 18 Грудня 2021

На Волині розподілять кошти на кисневі станції та енергоносії

Під час засідання комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розподілили додаткові кошти на закупівлю обладнання та встановлення кисневих станцій  для медичних закладів, оплату комунальних послуг та внесли зміни в кошторис 2021 року.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Так, за кошти державного бюджету для 9 медичних закладів області, які є опорними в боротьбі з COVID-19, спроектують та встановлять кисневі станції. На це передбачили понад 6 млн. грн. Асигнування надійдуть в ті лікарні, де найбільша кількість ліжкомісць не забезпечені стаціонарною подачею кисню. Начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух зазначив, що загалом в області визначено 19 закладів, які можуть надавати допомогу тим пацієнтам з ковідом: «Проаналізували забезпеченість киснем в кожному медичному закладі області. Так, в 9 закладах вона недостатня. До прикладу, в Любешівській районній лікарні розгорнули 69 ліжкок, а централізованим киснем забезпечили лише 2 ліжка».

Він наголосив, що кошти, які щойно надійшли з держбюджету, можна використовувати і в наступному році. Також надійшло 2 млн. грн із фонду соціально-економічного розвитку спрямують на придбання медобладнання для Волинської обласної клінічної лікарні.

Крім того, з державного бюджету місцеві бюджети отримають понад 24 млн. грн. на проведення розрахунків за комунальні послуги. Найперше закриють заборгованість по енергоносіях в 2021 році обласним комунальним закладам та передбачать кошти для тих громад, перевиконання бюджету в яких становить менше 5 % і які є дотаційними.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що в бюджеті на 2022 рік передбачена така ж дотація, яка дозволить оплатити енергоносії в опалювальному сезоні наступного року.

«За рахунок цієї додаткової дотації повністю закриваються усі потреби комунальних закладів, організацій та підприємств обласної ради. Це не лише освіта і охорона здоров’я, але й решта закладів інших галузей. Важливо, що ми завершимо бюджетний рік без боргів за комунальні послуги», – наголосив Орест Маховський.

Крім того, для Ківерцівської територіальної громади закуплять ноутбуки. За словами керівниці управління освіти ОДА Людмили Плахотної, це остання громада, якій цього року придбають комп’ютерну техніку.

«Ми закупили 2045 ноутбуків для шкіл та зуміли зекономити 4 млн. грн. За ці кошти плануємо придбати ще 224 ноутбуки, які додатково отримають громади, що не змогли виділити кошти на співфінансування цього проекту», – зазначила головна освітянка області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: