17:54, 01 Грудня 2021

На Волині перевірять усі котельні, що працюють на газу в соціальній сфері

До 15 грудня провести перевірку усіх котелень, що працюють на газу у соціальній сфері: таке завдання поставив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час робочої наради, що відбулася 1 грудня за участю керівників управлінь  цивільного захисту населення ОДА, ДСНС України у Волинській області, Держенергонагляду в області, АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» та відповідних структурних підрозділів ОДА.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Для цього на Волині створять робочу групу, до якої залучать спеціалістів контролюючих органів інспекції праці, держенергонагляду, газорозподільчої компанії «Волиньгаз», ДСНС у Волинській області та працівників районних та обласної держадміністрацій.

«При проведенні перевірок особливу увагу потрібно звернути на технічний стан котелень, їх приміщень, наявність відповідальних працівників у закладах, та чи пройшли навчання. Перевірки необхідно провести до 15 грудня», – зазначив Юрій Погуляйко.

Нагадаємо, 29 листопада в школі с. Прохід Ратнівської територіальної громади відбулося руйнування котельні. Причин руйнування ще не встановили. Того дня голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко відвідав навчальний заклад та дав низку доручень, аби якнайшвидше усунути проблему та запобігти таким випадкам.

Нині в закладі вже руїни будівлі розібрали та готуються до облаштування нової котельні на твердому паливі. Для цього, як повідомив голова ОДА Юрій Погуляйко, залучать кошти освітньої субвенції.

Як повідомила начальниця управління освіти й науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради уже спрямувало замовлення підприємству «Ковелькомунпроект» на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт іншої твердопаливної котельні, яка розташоване на території навчального закладу. Це приміщення придатне для експлуатації, але потрібно провести комунікації та встановити котли.

За словами Людмили Плахотної, щодо перевірок усіх котелень у галузі освіти, то у 1081-му закладі освіти різних форм власності (в основному територіальних громад) нараховується 711 котелень. З них 148 (20 %) працюють на природному газі, 77 % на твердому паливі, на електричній енергії – 1 % (11 котелень) і на двох видах палива – 19 котелень.

Найбільше газифікованих котелень у закладах загальної середньої освіти – 78, у дошкільній освіті 51 та у закладах позашкілля – 9. В обласній комунальній власності – 30 котелень, 13 із них твердопаливних, 17 газових. Окрім цього, 11 котелень закладів професійної освіти перебувають в оренді відповідно до укладених договорів. Тож відповідальність за їх справність несуть орендарі.

Перелік усіх котелень нададуть комісії, що проводитиме перевірки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: