09:12, 09 Грудня 2021

На Волині хочуть розвивати туризм як пріоритетну галузь

Комісія з питань бюджету, фінансів і цінової політики схвалила зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування в області на 2021-2025 роки в частині збільшення асигнувань та заходів розвитку туризму на Волині.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Як зазначив консультант відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Станіслав Ольшевський пропоновані зміни сприятимуть збільшенню кількості туристичних та екскурсійних відвідувань, сталому розвитку туристичної галузі, а отже й створенню нових робочих місць, збільшенню частки доходів від туристичної галузі у бюджетах усіх рівнів та популяризації Волині як регіону в цілому. Зокрема, програму доповнили розділами: «Розвиток туристичного потенціалу громад та територій області» і «Промоція області на загальнодержавному та міжнародному рівні».

У переліку заходів: розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, розробка туристичних маршрутів за видами туризму, ознакування, туристична навігація, створення мережі туристично-інформаційних центрів, інклюзивність пам’яток архітектури, музейних закладів та інших туристичних об’єктів, локальний брендинг об’єктів чи суб’єктів комунальної форми власності, а також виготовлення друкованої поліграфічної, сувенірної продукції та промоційних матеріалів і виробів з логотипом «Волинь унікальна».

Усе це спрямовано на створення якісного, конкурентного на вітчизняному та міжнародних ринках туристичного продукту, здатного забезпечити соціально-економічний розвиток краю, зберегти та популяризувати природну та історико-культурну спадщину, забезпечити додаткові грошові надходження до бюджетів усіх рівнів та створити позитивний імідж області як на державному так і на міжнародному рівнях.

Загальний обсяг фінансування п’ятирічної програми розвитку туризму пропонується збільшити на 10 мільйонів – до 47 мільйонів гривень, 38 з яких – кошти обласного бюджету, решта – територіальних громад. У 2022 році на виконання заходів програми запланували спрямувати близько 8 млн. гривень з обласного бюджету, та майже 2 млн грн – з місцевих бюджетів.

Голова комісії Орест Маховський запропонував погодити зміни в цілому, зауваживши, що конкретні бюджетні призначення на виконання заходів програми депутати затверджуватимуть у ході виконання бюджету або ж за підсумками його перевиконання. Члени бюджетної комісії зміни погодили одноголосно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: