15:59, 09 Вересня 2020

Міськрада звернулася до луцьких закладів щодо створення комфортного середовища для осіб з порушеннями зору

З метою створення комфортного середовища для людей з порушеннями зору та покращення якості обслуговування, Луцька міська рада звернулася з листом до суб’єктів господарювання, аби забезпечити безбар’єрний простір для перебування громадян з порушенням зору.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Зокрема, просять забезпечити працівником закладу супровід клієнту з порушеннями зору, допомогу у виборі необхідного товару (послуги) та при розрахунку. Також — встановити тактильні (тактильні підлогові смуги та інформаційні покажчики (таблички або позначки) зі шрифтом Брайля), візуальні (виділені контрастними кольорами знаки, інформаційні таблички, інформатори та покажчики) елементи доступності та аудіо покажчики.

Здійснювати висвітлення акційних товарів (послуг) на власних сайтах в текстовому режимі, оскільки комп’ютерна програма, передбачена для незрячих, не зчитує фото та картинки.

А також забезпечити наявність меню зі шрифтом Брайля (для закладів ресторанного господарства).

«Варто зазначити, що особи з порушеннями зору також мають право на навчання, роботу та створення сім’ї, на доступ до інформації, преси, літератури, підручників. Вони мають право на активне життя, реабілітацію, відпочинок, культуру, науку, громадську та політичну діяльності та є споживачами різноманітних послуг. Такі громадяни мають право на гідне життя в міру їхньої здатності і мрій кожного з них»,– йдеться у листі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: