20:49, 03 Грудня 2021

Лучанам нагадують про порядок заготівлі новорічних ялинок

У передноворічний період майже у кожному населеному пункті з’являються ринки із продажу ялинок, але не всі новорічні дерева заготовлені та реалізуються згідно чинного законодавства. Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства, відділ екології міської ради надає роз’яснення щодо порядку заготівлі новорічних ялинок.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Заготівля може проводитися як постійними лісокористувачами, так і господарствами чи фізичними особами, що мають у власності земельні ділянки, засаджені плантаціями хвойних дерев.

Постійними лісокористувачами заготівля новорічних ялинок та сосен проводиться виключно на спеціально визначених лісових ділянках або разом із рубками формування і оздоровлення лісів. На всі лісогосподарські заходи згідно статті 69 Лісового кодексу України виписується лісорубний або лісовий квиток (спеціальний дозвіл). Порядок видачі спеціального дозволу (лісорубного, лісового квитка чи ордера) регулюється постановою Кабінету Міністрі України № 761 від 23 травня 2007 року «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів».

При перевезенні деревини автомобільним транспортом для державних лісогосподарських підприємств є обов’язковою наявність товарно-транспортної накладної.

Щодо фізичних осіб, які мають у власності сільськогосподарські угіддя, що використовуються для вирощування плантацій новорічних ялинок, у даному випадку законодавчо не встановлені обмеження для розвитку підприємницької діяльності в такому напрямку. Господарства та фізичні особи повинні лише довести законність походження ялинок. Таким документом може бути Довідка органу місцевого самоврядування з інформацією походження лісової продукції, довідка від місцевих правоохоронних органів, та/або акт перевірки контролюючого органу Державної екологічної інспекції або Держлісагентства, проведених на запрошення особи, що має намір реалізовувати лісогосподарську продукцію, вирощену на земельній ділянці приватної власності.

Які штрафи чекають за самовільно зрубане новорічне деревце і як перевірити походження ялинки

Якщо піймають, то покарають гривнею. Заплатите шкоду, нанесену лісу, та штраф. Штраф для громадян за нелегально добуте новорічне від 255 до 510 гривень, для посадових осіб від 1275 до 2550 гривень.

Шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні

діаметр дерева – розмір шкоди

до 10 см – 453,96 грн

10,1-14 см – 799,89 грн

14,1-18 см – 2053,68 грн

Для громадян та посадових осіб, які упродовж року попадуться повторно, штрафи збільшуються у чотири рази.

Тож краще не ризикувати і купити ялинку легально. Коштуватиме вона в середньому (зрубана) від 50 гривень (ціна залежить від розміру дерева). Придбати зрубані новорічні деревця можна на тимчасових торговельних майданчиках які визначені в межах громади, у лісгоспах.

Перевірити походження ялинки ви можете, ввівши номер з бирки на ялинці на сайті. Якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити, про сумнівне походження новорічного деревця.

З метою перевірки легальності походження новорічної красуні можна встановити програмне забезпечення www.yalynka.info для Android (безплатно з Google Play Market). Для перевірки походження вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії.

«Шановні мешканці Луцької територіальної громади! Пам’ятайте, що свята проходять дуже швидко, а зрубані дерева вже ніколи не відновляться. Хвойні дерева ростуть дуже повільно та вразливі до зовнішніх умов, тому корисною альтернативою для влаштування новорічного настрою є придбання ялинок у горщиках з подальшим їх висаджуванням у відкритий ґрунт. З року в рік все більше людей свідомо відмовляється від зрубаних живих ялинок і надають перевагу більш екологічним варіантам», – зазначають у відділі екології.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: