16:48, 29 Березня 2020
Карантинний страх: психологиня розповіла волинянам, як подолати стрес та паніку
ВООЗ оголосила пандемію нового коронавірусу. В Україні ввели надзвичайну ситуацію, посилили обмеження та встановили блокпости у містах. Людей просять не залишати свої домівки. У людей зростає тривога та паніка через цю ситуацію.
Як не панікувати та побороти страх розповіла для інтернет-видання «Волинь Online» доктор психологічних наук, доцент кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти у Львівській політехніці Ірина Сняданко.
Зберігайте критичне мислення
Експертка зауважила, що у випадку загрози люди частіше наслідують поведінку оточуючих і піддаються їхньому впливу. Паніка поширюється швидше самого вірусу. Тому потрібно обирати надійні джерела інформації, менше коментувати та поширювати статті про коронавірус.
Будьте зайняті
Люди, які мають багато вільного часу, більш схильні панікувати. Якщо ви не можете працювати віддалено, станьте волонтером, дочитайте книгу.
«Займіться тим, на що раніше не вистачало сил», — рекомендує експерт.
Погляньте на ситуації під іншим кутом
Подумайте: «що корисного дає мені карантин?». Це час, який можна присвятити сім’ї та відпочинку від щоденної рутини. Психологиня запевняє, що саме зараз люди можуть переосмислити своє життя.
Карантин – не назавжди: плануйте своє майбутнє
Говоріть про те, що станеться із вами через півроку, рік, п’ять років, створюйте в уяві позитивний сценарій свого життя. Так, ви захистите себе від негативних думок і надмірної паніки.
Не приховуйте паніку, а контролюйте її
При загальному підвищенні рівня стресу люди шукають у себе ознаки вірусу. І, як каже експерт, неодмінно знаходять. Через це вони легше піддаються навіюванню – можуть стати жертвами шахраїв, які начебто готові продати диво-ліки.
Ірина Сняданко каже, що паніка завжди виникає у таких ситуаціях.
«Зараз чимало безкоштовних онлайн-консультацій психологів-волонтерів та телефони довіри. Людина може отримати професійну підтримку, якщо відчуває, що не справляється з ситуацією», — запевнила експерт.
Залишити відповідь