08:14, 30 Січня 2022

Франція готова направити військових до Румунії на тлі загрози РФ

Міністр оборони Франції Флоранс Парлі заявила про намір Франції направити декілька сотень своїх військових до Румунії в рамках можливого розгортання НАТО на східному фланзі.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє AFP.

Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон нещодавно висловив “готовність Франції йти далі в рамках НАТО й взяти на себе зобов’язання виконувати нові місії… зокрема в Румунії”.

Парлі повідомила, що відвідала Румунію в четвер, щоб обговорити це питання. Вона сказала, що Румунія є “зоною високої напруги”, яку потрібно “посилити”.

«Ми дуже скоро проведемо зустріч з членами НАТО», – сказала вона, додавши, що Париж планує відправити «декілька сотень військовослужбовців» до Румунії.

За даними розвідслужб Західних країн, Кремль розмістив понад 100 000 військових та важку бронетехніку уздовж кордонів України й може здійснити нове військове вторгнення.

США неодноразово заявляли, що віддають перевагу дипломатичному діалогу з РФ для врегулювання ситуації в Європі, що передбачає, передусім, деескалацію на кордонах з Україною. Однак якщо Кремль обере інший шлях, Вашингтон готовий застосувати санкції, а також посилити Україну та союзників на східному фланзі НАТО.

У грудні 2021 року Російська Федерація оприлюднила пропозиції щодо «гарантій безпеки» у проектах угод із США та НАТО, в яких містяться ультимативні вимоги щодо скорочення діяльності Альянсу та відмови від політики відкритих дверей, зокрема щодо України та Грузії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: