19:20, 14 Квітня 2021

Депутати Волиньради проситимуть в Кабміну та парламенту підтримки програми «Власний дім»

Обранці громади проситимуть в керівних органів країни відновити фінансування регіональної програми «Власний дім». Про це йдеться у тексті звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, яке ініціював депутат обласної ради Ігор Лех.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Своє звернення він зачитав 13 квітня під час засідання постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин.

Так, за словами Ігоря Леха, з початку впровадження програми «Власний дім» у Волинській області 3736 сімей скористались пільговими позиками. Лише у 2020 році з обласного та місцевих бюджетів області для надання пільгових довгострокових позик сільським забудовникам виділено 13,4 мільйони гривень.

«Програма «Власний дім» – єдина програма, яка дає можливість громадянам, які живуть та працюють в сільській місцевості, отримати пільгові кредити. Зокрема, в програмі передбачено позика під 3 % річних, а багатодітним сім’ям безвідсотково, на купівлю, будівництво, реконструкцію житла та його благоустрій, – переконує Ігор Лех. – Так, зараз в країні почала діяти державна програма «Доступна іпотека 7 %», але вона розрахована лише на вузьке коло громадян України і практично не доступна мешканцям сіл та невеликих міст. Крім того, це не зовсім ефективне використання бюджетних коштів, адже фінансовий ресурс з державного бюджету спрямовується безповоротно. Додам, що кредитування Фондами індивідуального житлового будівництва, до якого і входить програма «Власний дім», здійснюється на поворотній основі і кошти, отримані позичальниками в попередні роки, повертаються до бюджетів і спрямовуються на нове іпотечне кредитування».

Він додає, що останні кілька років фінансування програми «Власний дім» майже не відбувається. Тому просить передбачати у проекті Державного бюджету України на 2022 рік та наступні бюджетні періоди виділення регіональним фондам індивідуального житлового будівництва належного фінансового ресурсу з загального фонду держбюджету в обсязі не менше 1 млрд грн для надання пільгових довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам а також розширити межі програми «Власний дім» на мешканців не тільки сільських територій, а й на мешканців міст із населенням до 300 тисяч жителів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: