08:15, 13 Січня 2021

Депутати Волиньради проаналізували програми підтримки агропромислового комплексу

12 січня відбулося засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин. Депутати детально зупинились на розгляді програм агропромислового розвитку, на які передбачене фінансування у проекті бюджету на 2021 рік.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Заступник начальника управління агропромислового розвитку ОДА Людмила Петриканин розповіла, що на реалізацію Комплексної програми розвитку галузі  АПК на 2016-2021 роки передбачили 700  тис. грн. За її словами, кошти  загального  фонду обсягом  300  тис.  грн  заплановані  на  надання  дотації  власникам ОСГ,  які  утримують  три  і  більше  корів, а кошти спеціального фонду, а зокрема надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у сумі  400 тис. грн – будуть  спрямовані  на  фінансову  підтримку  заходів  з  корінного поліпшення пасовищ. Людмила Петриканин зауважила, що використання цих коштів здійснюватимуть у тому числі із залученням державного  бюджету  та  на  умовах  співфінансування  з місцевих бюджетів.

“За попередньою інформацією 5 територіальних громад у 2021 році рішеннями сесій уже виділили на співфінансування заходів Комплексної програми 408 тисяч гривень. Рішення сесій територіальних громад приймаються протягом року, і це ускладнює виділення коштів з обласного бюджету на співфінансування”, – каже вона.

Між тим члени профільної комісії закликають кошти спецфонду, що передбачаються на заходи з поліпшення пасовищ, а саме їх залуження, виділяти згідно поданих заявок без співфінансування з місцевих бюджетів, а лише за умови розроблення проектно-кошторисної документації коштом територіальної громади. Депутати Тарас Щерблюк та Ігор Волошенюк закликали профільне відомство ОДА довести цю інформацію до відома місцевих рад вже найближчим часом. Людмила Петриканин повідомила, що 15 січня запланували он-лайн зустріч в режимі ZOOM з головами територіальних громад та старостами щодо співпраці та фінансової підтримки агропромислового комплексу області, адже новостворені райони коштів на програми не виділятимуть.

Депутата Івана Смітюха також неабияк цікавило бачення профільного управління щодо створення нових робочих місць на селі. Людмила Петриканин заважила, що така перспектива може бути завдяки активнішій реєстрації в області нових сімейних фермерських господарств, а також за умови здійснення переробки сільгосппродукції.

Депутат Ігор Волошенюк наполіг на тому, що одним із першочергових заходів Комплексної програми має стати саме часткова компенсація вартості насіння для особистих селянських господарств та фермерів, які мають в обробітку до 50 га земель. Він наголошує, що до нього вже неодноразово звертались люди, які мають намір вирощувати сортову сою, але потребують фінансової допомоги.

Усі пропозиції депутатів Людмила Петриканин обіцяє врахувати при розробці нової Комплексної програми розвитку галузі АПК на 2021-2024 роки, над розробкою якої наразі працює профільне відомство виконавчої влади. За її словами, у заходи нового документу також включать часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання для сімейних фермерських та особистих селянських господарств.

“Якщо ми зараз підтримаємо дрібних фермерів та простих селян, які хочуть працювати, то вони з часом стануть потужними господарниками і це буде їхній прибутковий бізнес та створення нових робочих місць”, – зауважила вона.

В результаті дискусії члени профільної комісії зійшлись на думці щодо необхідності спрямування на заходи цієї програми у поточному році суми не меншої аніж 2 мільйони гривень. Депутати рекомендували бюджетній комісії обласної ради та департаменту фінансів ОДА відшукати можливість виділити ці кошти за результатами бюджетних слухань, які нині тривають в обласній раді.

Ще одна програма, на яку в 2021 році передбачене фінансування – це Регіональна  комплексна  програма  підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний  дім». Як повідомив  голова Фонду підтримки  індивідуального будівництва на селі Віктор Смолярчук, на виконання заходів цієї програми в обласному бюджеті на 2021 рік передбачили видатки обсягом 2,8 мільйона гривень.

“Це позики, які будуть повернуті тим позичальникам, яким було надано кошти для кредитування у попередні роки. Якщо цю суму не буде збільшено, то це фактично припинення дії цієї програми у цьому році”, – пояснив він.

Він розповів, що станом на сьогодні Фонд має кредитний портфель на 1551 позичальника на загальну суму 61 млн гривень. За словами Віктора Смолярчука, у 2020 році передбачали 8,4988 мільйона гривень, у тому числі загальний фонд  – 5,5 мільйона, спеціальний фонд – 2,9988 мільйона гривень.

“У 2020 році за кошти обласного, державного та місцевих бюджетів нами було надано кредитів на загальну суму 15 мільйонів гривень 141-му позичальнику “, – зауважив він.

В результаті обговорення члени профільної комісії рекомендували за результатами бюджетних слухань передбачити на реалізацію цієї програми у 2021 році суму коштів не меншу аніж вона була минулоріч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: