17:43, 20 Квітня 2021

Депутати Волиньради поставили під сумнів перебування на посаді начальника управління у справах молоді та спорту ОДА

Члени постійної комісії облради розглянули проект сесійного рішення, яке ініціювали депутати обласної ради Ігор Лех, Роман Карпюк та Олександр Пирожик «Про звіт начальника управління у справах молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації Дмитришина І. Я. про виконання у 2017-2020 роках Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2023 роки».

Про це стало відомо на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією, яке відбулось 19 квітня, повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Заслухавши інформацію начальника управління у справах молоді та спорту ОДА Ігоря Дмитришина про здійснені за звітний період заходи, у депутатів виникло безліч запитань. Голова комісії Анатолій Вітів зауважив, що озвучена інформація не відображає конкретної роботи керівника профільного відомства.

“Значна частина вашого звіту присвячена тому, як обласна та Луцька міська ради на умовах співфінансування купували житло для провідних спортсменів області. А де ваша особиста заслуга в цьому?, – поцікавився він. – Ми хочемо почути, що конкретно робили Ви, як начальник управління”.

“Все, що зроблено – було зроблено спільно. Ми ініціюємо усі ці питання і вдячні депутатам за підтримку та сприяння”,– відповів він.

Між тим, депутат Роман Карпюк поставив під сумнів власне пріоритетність та черговість виділення житла спортсменам. Мовляв, на отримання житла вже тривалий час очікує легкоатлет Іван Банзерук, який виконав олімпійський норматив, однак квартиру отримав інший спортсмен, що показав дещо гірші результати.

Ігор Дмитришин на це зауважив, що він за те, аби всі провідні волинські спортсмени отримали заповітні квадратні метри, однак профільне управління діє в умовах обмеженого фінансування.

“При формуванні бюджету на 2021 рік ми розглядали це питання і готові були подавати наші пропозиції  і навіть віднайти кошти, щоб дати 50 % співфінансування. Якщо обласна рада дасть таке доручення ми повернемося до цього питання”, –  запевнив він.

Роман Карпюк також висловив невдоволення, тим, що цьогоріч не передбачені кошти на виплату стипендій для паралімпійців.

“Ці спортсмени не є багатими людьми і здебільшого відносяться до  категорії соціально-назахищених громадян, більше того мають інвалідність. А готуються вони майже на рівні нормативів звичайних спортсменів”, – наголосив він.

“Саме формування бюджету було досить складне. Ми передбачили лише  600 тисяч гривень виключно на стипендії олімпійцям. Я пропоную розглянути варіант  виділення певної суми коштів паралімпійцям за рахунок проведення навчально-тренувальних зборів”, – відповів Ігор Дмитришин.

Депутатка Юлія Вусенко поцікавилась у профільного чиновника чому для переможниці Ігор нескорених Майї Москвич досі не придбано обіцяний спортивний лук. Мовляв, в інших областях це питання вирішилось позитивно.

“На жаль Волинь відрізняється в цьому підході. Замість того, щоб купити їй такий лук, як спортсменці, яка могла би брати участь у професійних змаганнях, вона отримала лист-відповідь про те, що їй цей лук не закуплять, а натомість пропонують брати участь у спортивних змаганнях організованих облдержадміністрацією”, – зауважила вона.

Ігор Дмитришин сказав, що це питання гальмується відсутністю коштів, адже професійні луки не є дешевими і вартують від 90 до 110 тисяч гривень, є також ще одне але.

“Як в деяких інших областях, у нас немає відділення стрільби з лука в жодній ДЮСШ і десь поставити цей лук на баланс практично не можливо”, – наголосив він.

Начальник управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності апарату облради Михайло Імберовський поцікався, чому за звітний період керівник профільного управління не подавав жоден об’єкт обласної комунальної власності на фінансування з ДФРР.

“Це спільна робота облдержадміністрації та облради, адже для цього необхідно виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації”, – такою була відповідь Ігоря Дмитришина.

Присутній на засіданні комісії голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що в області є чимало комунальних об’єктів, які виготовили проектно-кошторисну документацію власним коштом та мають намір розбудовувати і вдосконалювати свою матеріально-технічну базу, однак жодного сприяння профільного відомства не мають.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук акцентував увагу депутатів на бездіяльності профільного управління в частині розвитку мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл в територіальних громадах області.

“На Волині є шість потужних ОДЮШ. Усі вони сконцентровані в Луцьку і там здебільшого займаються лучани. В той же час в інших містах та районах можна було відшукати хороших тренерів і відкрити філії цих спортивних шкіл і таким чином підняти рівень розвитку спорту серед дітей. Бо не маючи дитячого спорту, ми ніколи не будемо мати високих олімпійських чи інших досягнень. В результаті ми втратили чимало спортивних шкіл в області і це напевно недопрацювання саме профільного управління, яке мало би регулювати та контролювати всі ці процеси “, – наголосив він.

В результаті дискусії члени комісії рекомендували визнати роботу управління у справах молоді та спорту ОДА щодо організації роботи, спрямованої на виконання у 2017-2020 роках Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2023 роки – незадовільною.

Голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку депутати рекомендували переглянути доцільність перебування Ігоря Дмитришина на посаді начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: