09:12, 09 Лютого 2021

Депутати Волиньради ініціюють питання щодо ремонту проблемних доріг

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства на засіданні 8 лютого розглянули низку питань, що стосувалися ремонту автошляхів області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Депутати розглянули пропозицію своєї колеги Оксани Філіпчук, яку вона озвучувала у ході позачергової сесії обласної ради, що відбулася 14 січня, стосовно необхідності ремонту дороги  Т-18-02 /М-07/ – Маюничі –  Велика Осниця –  Красноволя –  Колки –  / Р-14/ – Копилля – Рожище –  Торчин – Шклинь – /Н-17/ на ділянці Рожище – Сокіл. Розглянути можливість здійснити ремонт цієї автомобільної дороги члени профільної комісії рекомендували  начальнику Служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолію  Посполітаку, адже відповідно до статті 10 Закону України «Про автомобільні дороги», саме його відомство здійснює управління автомобільними дорогами загального користування державного значення в нашій області.  Присутній на засіданні комісії Анатолій Посполітак у свою чергу розповів, що наразі Державне агентство автомобільних доріг України розробляє Постанову Кабміну, якою буде визначено перелік об’єктів, що ремонтуватимуться коштом держбюджету на загальну суму 24 млрд гривень. Він також зауважив, що минулоріч ця сума була в рази більша і становила 80 млрд гривень.

“По наших даних на нашу область із цієї суми виділять 600 тисяч гривень. У минулому ж році ми використали 1,5 млрд гривень. Варто зауважити, що ми сьогодні більше націлені на міжнародні та національні автошляхи. Виготовлення кожного проекту ремонту дороги займає у нашої служби дуже багато часу, адже нам необхідно отримати велику кількість погоджень Укравтодору”, – зауважив він.

Пришвидшити цей процес під силу органам місцевого самоврядування, на території яких є проблемні автошляхи.

“Ми дуже просили, аби замовниками на виготовлення проектно-кошторисної документації ремонту доріг виступали територіальні громади. Тоді, нам не доведеться здійснювати погодження реконструкції дорожньої одежі, що затягує процес на місяці. Проведення тендерів – це теж болюча, яка також гальмує власне ремонтні роботи”, – нарікає він.

Депутатка Оксана Філіпчук запевнила, що вже найближчим часом звернеться до керівництва Рожищенської територіальної громади із проханням посприяти  у виготовленні проекту на ремонт цієї багатостраждальної дороги. За її словами, ця дорога уже перетворилась на напрямок, більше того з цього приводу назріває соціальний бунт.

Профільною комісією також підтримано пропозицію депутатки Світлани Крецу, стосовно ремонту автомобільної дороги протяжністю 22 км Т-03-06 /Т-03-02/ – Шацьк – Вілиця – Прип’ять – Любохини –  /Т-03-08/, яку вона озвучила у ході третьої позачергової сесії обласної ради, що відбулася 14 січня.

“В нас ситуація трохи краща, адже у нас виготовлений проект, який пройшов експертизу,  уже проведений тендер і ми маємо його переможця ремонтних робіт. Ми просимо включити цю дорогу в перелік і звісно виділити кошти”, – наголосила присутня на комісії Світлана Крецу.

“На цю дорогу виділяється поки лише п’ята частина коштів, але для старту робіт вже на весні цього буде достатньо”, – повідомив Анатолій Посполітак.

Розглянули члени профільної комісії й звернення депутата Андрія Турака стосовно включення до Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів на 2021 рік ділянки автомобільної дороги протяжністю 4,5 км С 030205 /Н-17/ Угринів – Сенкевичівка, що на Горохівщині. За інформацією управління транспорту та зв’язку ОДА, цей автошлях попередньо включено до проекту переліку об’єктів, фінансування яких цьогоріч здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання доріг загального користування місцевого значення. Без дискусій депутати більшістю голосів погодили включення цієї ділянки дороги до відповідного Переліку на 2021 рік.

У ході розгляду питання “Різне” члени профільної комісії  заслухали інформацію голови Мар’янівської ТГ Олега Басалика стосовно ремонту дороги О 030210 між селами Широке і Бужани, що на Горохівщині. Нагадаємо, на сайті облради була зареєстрована відповідна петиція місцевих мешканців, що набрала понад 1000 голосів, а відтак це питання було розглянуте у ході третьої позачергової сесії обласної ради та прийняте відповідне рішення.

Олег Басалик повідомив, що територіальна громада готова у 2021 році виготовити та оплатити ПКД на ремонт лише частини цієї дороги.

“Загальна протяжність цієї дороги 12 км. Нам першочергово в цьому році слід відремонтувати частину дороги від села Мар’янівка до Бужан протяжністю 5,6 км, що з’єднує 4 села і де проживає понад 2 тисячі населення. А іншу частину цієї дороги від Бужан до Ржищева ми будемо ремонтувати згодом”, –  сказав він.

Присутній на засіданні комісії голова обласної ради Григорій Недопад закликав Олега Басалика тримати це питання на особистому контролі та більш активно спілкуватись із місцевими мешканцями стосовно стану справ із ремонтом цієї дороги, а також співпрацювати із профільними відомствами виконавчої влади області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: