22:16, 08 Лютого 2021
Де жителі Ковельської громади можуть здати ПЛР-тести
У закладах охорони здоров’я, що надають первинну, спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу облаштували пункти забору біологічного матеріалу для ПЛР-досліджень. У Ковельській міській територіальній громаді вони розташовані за адресами: вул. Вітовського, 22, вул. Грушевського, 52, вул. Театральна, 16 та с. Білин, вул. Лесі Українки, З, с. Заріччя, вул. Зарічна, 13-А.
Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.
Безплатному тестуванню методом ПЛР на виявлення РНК SARS-CoV-2 підлягають такі особи незалежно від наявності них декларації про вибір лікаря:
пацієнти, з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19;
хворі з ознаками ГРВІ та грипу;
пацієнти з позагоспітальною пневмонією або тяжким гострим респіраторним синдромом;
контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА виявили IgA, IgМ, Ig G до нового коронавірусу;
особи, з позитивним тестом на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, що відповідають підозрілому або ймовірному випадку хвороби COVID-19.
За місцем проживання/перебування проводиться забір біологічного матеріалу на ПЛР-тестування таким категоріям осіб з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та симптомами інших ГРВІ (не залежно від наявності у них декларацій):
діти до 10 років;
особи віком 65 років і старше;
особи з інвалідністю І та ІІ групи;
особи, які не можуть самостійно пересуватись.
На сьогодні спроможність вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру МОЗ України становить 2,5-3 тис. аналізів на добу. Лабораторія працює щоденно, включаючи вихідні та святкові дні.
Результат дослідження надійде до закладу охорони здоров’я, який надсилав зразок, протягом 6-24 годин від моменту поступлення матеріалу до лабораторії.
Від початку поширення COVID-19 на Волині, методом ПЛР провели понад 141 тис. тестувань, 95 % від усіх досліджень – обласний лабораторний центр.
Варто пам’ятати, що коронавірусна інфекція, грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекці (ГРВІ) на початку хвороби мають схожу клінічну картину. Тому так важливо диференціювати (виключати) захворювання особливо небезпечної інфекції СOVID -19 серед всіх осіб з ознаками ГРВІ.
Зважайте на те, що навіть при легкому перебігу хвороби людина є джерелом інфекції та може інфікувати оточуючих.
Якщо Вам відмовили у проведенні відбору біоматеріалу на ПЛР-дослідження або направляють у приватну лабораторію, можете зателефонувати у Контакт-центр МОЗ України з питань коронавірусної інфекції за телефоном 0-800-60-20-19.
Залишити відповідь