14:41, 30 Квітня 2020

Через карантин Луцьк втрачає 90 мільйонів: депутати Луцькради звернулися до центральної влади

Депутати просять лишати на місцях 70 % від ПДФО та скасувати реверсну дотацію, оскільки Луцьк втрачає десятки мільйонів гривень внаслідок зупинки економіки.

Звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Асоціації міст України щодо наповнення бюджету ухвалили під час дистанційного позачергового засідання 76-ї сесії Луцької міськради 30 квітня.

Як поінформувала директор департаменту фінансів та бюджету міськради Лілія Єлова, за період з березня по травень очікують втрати бюджету громади у сумі 90 мільйонів гривень. Водночас, з міського бюджету вже витратили 72,2 мільйона гривень. Отже, до центральних органів влади звертаються з проханням залишити в бюджетах громад 70 % податку на доходи фізичних осіб замість 60 % та скасувати вилучення реверсної дотації, яку, зокрема, вилучали з Луцького міського бюджету.

«Бюджет Луцької міської територіальної громади зазнає відчутних втрат через фактичну зупинку економіки та прийняттям Закону України від 30.03.2020 № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». За період з березня по травень 2020 року очікуються втрати до бюджету громади в сумі 90 мільйонів гривень.

У зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19) тимчасово, на період з 1 по 31 березня, фізичні та юридичні особи можуть не сплачувати податок на нерухоме майно за об’єкти нежитлової нерухомості, земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності.

За прогнозними розрахунками, проведеними з врахуванням фактичних надходжень до бюджету Луцької територіальної громади, недонадходження, лише по місцевих податках та зборах становитиме в межах 15 мільйонів гривень.

Тим часом, Луцька міська територіальна громада спрямувала на боротьбу з коронавірусом 72,2 мільйони гривень. Саме за рахунок коштів бюджету громади здійснюються доплати медикам, проводиться закупівля ліків, масок, тестів, обладнання.

Бюджет громади вже відчуває нестачу надходжень від податку на доходи фізичних осіб, фінансового ресурсу на зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ.

Втрати податку на доходи фізичних осіб через зупинку виробництва та підприємницької діяльності складуть близько 50 мільйонів гривень.

З бюджету громади проводиться вилучення реверсної дотації в сумі 84 мільйони гривень.

З метою наповнення бюджету громади пропонуємо внести зміни до Бюджетного кодексу України та залишити в бюджетах громад 70% податку на доходи фізичних осіб та відмінити вилучення реверсної дотації», – йдеться в ухваленому зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: