16:27, 10 Грудня 2021

Британський суд дозволив екстрадицію Ассанжа до США

Високий суд Лондона скасував рішення нижчої інстанції та дозволив екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на АР.

Рішення апеляційного суду, винесене в п’ятницю, ймовірно, буде оскаржене.

Раніше цього року суддя нижчої інстанції Ванесса Барайтсер відхилила запит американського уряду про екстрадицію Ассанжа до США, де він розшукується за публікацію кількасот секретних документів, пов’язаних з війнами в Афганістані та Іраку. У США загалом йому загрожує до 175 років в’язниці за обвинуваченням у шпигунстві.

Барайтсер тоді відмовила в екстрадиції за станом здоров’я, заявивши, що Ассанж, ймовірно, скоїть самогубство, якщо буде триматися в суворих умовах ув’язнення в США.

50-річний Ассанж зараз утримується в лондонській в’язниці суворого режиму Белмарш.

Опубліковані Ассанжем на платформі WikiLeaks документи були надані колишнім аналітиком розвідки США Челсі Маннінгом. У травні 2019 року Ассанж був ув’язнений на 50 тижнів за порушення умов виходу під заставу, коли він втік до посольства Еквадору в Лондоні, де потім переховувався майже сім років.

Він був заарештований 11 квітня минулого року британською поліцією, оскільки влада Еквадору скасувала рішення про надання Ассанжу громадянства країни.

Йому висунули 18 обвинувачень, зокрема змову з метою злому урядових комп’ютерів і порушення закону про шпигунство.

Ассанж, який зараз перебуває у в’язниці суворого режиму у східному Лондоні, а також його прибічники заявляють, що документи, які просочилися, розкривають правопорушення військових США, і Ассанж діяв як журналіст, а не шпигун.

Серед файлів, опублікованих WikiLeaks у 2010 році, було відео про атаку вертольота Apache у 2007 році американськими військами в Багдаді, унаслідок якого загинули 11 осіб, серед них двоє журналістів Reuters.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: