11:12, 19 Жовтня 2024

У половину укриттів Луцька неможливо потрапити: дані перевірки

Лише 50 % укриттів у Луцьку доступні, бо їх можна знайти й вони  є відчиненими. А доступність укриттів для людей з тваринами становить всього 33 %, що ускладнює безпекову ситуацію для багатьох мешканців, які не можуть залишити своїх домашніх улюбленців під час повітряної тривоги.

Про це йдеться у звіті з третьої Національної кампанії моніторингу укриттів, який презентував 2 жовтня Центр громадянських свобод — українська правозахисна організація, яка є лауреатом Нобелівської премії миру у 2022 році.

З липня по вересень 2024 року моніторингова група ОЗОН Центру громадянських свобод у партнерстві з UAnimals моніторила укриття у таких містах: Київ, Черкаси, Одеса, Чернігів, Миколаїв, Луцьк, Вінниця та Запоріжжя. Загалом перевірили 484 укриття в десяти містах України.

Волонтери перевіряли доступність та базову якість укриттів, а також виставляли загальну оцінку, яка базувалася на сукупності усіх критеріїв. Оцінка є суб’єктивним враженням про укриття і має шкалу: від дуже погано (1) до дуже добре (5).

Окрім загальних критеріїв оцінки у фокус додали оцінку доступності для домашніх тварин, як того вимагає закон. Нагадаємо, що наприкінці 2023 року у законодавство внесли відповідні зміни, що врегулювали доступ та розміщення в укритті людей з домашніми тваринами.

У Луцьку такий показник складає — 3,3. Загалом волонтери перевірили 12 укриттів у різних районах міста. 83 % укриттів вдалося знайти та ідентифікувати як укриття.

Значного покращення у місті потребує маркування напрямку руху до укриття, оскільки менше половини з перевірених укриттів їх мала. Вказівні знаки до укриття – базова річ, оскільки позначки на карті чи точної адреси замало, а стрілки «УКРИТТЯ» з фасаду та внутрішнього боку будинків допомагають зорієнтуватися в стресовій ситуації жителям та гостям міста. Також важливим є питання доступності укриття для маломобільних груп населення, оскільки тільки 8 % з перевірених укриттів мало відповідно облаштований вхід до укриття.

Ознайомитися детальніше зі звітом з третьої Національної кампанії моніторингу укриттів можна за посиланням. Детальніше про саму презентацію — за лінком. Фото з укриттів Луцька за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: