13:36, 17 Грудня 2020
У Луцьку засідала «Волинська економічна ліга»
16 грудня у Луцьку відбулося засідання «Волинської економічної ліги», де обговорювалися результати існуючої співпраці між громадами області та представлено подальший план роботи Асоціації. До заходу долучилися заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, громади-засновники ВЕЛ та представники новоутворених громад Волині, які зацікавлені у співробітництві.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.
Нагадаємо, «Волинська економічна ліга» – це регіональна асоціація, яка створена 1 лютого 2019 року, на основі аполітичного партнерства між громадами Волинської області. Метою співпраці органів місцевого самоврядування є сталий економічний розвиток регіону. Наразі, до складу асоціації входять 14 громад Волині.
Під час засідання, присутнім представили проекти, які на сьогодні вдалося реалізувати у ході партнерства. Зокрема:
Сформували концепції проектів розвитку;
Створили найпотужніший в Західній Україні промисловий майданчик з використанням переваг логістичного потенціалу Волині.
Проект «Індустріальний парк «Ковель»;
Підписали меморандум з вітчизняним підприємством «Агро-Еко-Актив», яке планує використати малопродуктивні та деградовані землі громад Волині для створення розсадників енергетичних культур. Процес стримувався повільною передачею земель у власність громад;
Проект «Волинський біоенергетичний кластер»;
Подали спільно з Підгайцівською громадою на конкурс секторальної підтримки проект «Створення нового сегменту регіональної економіки – утилізація та переробка відходів автомобільних шинопродуктів на базі міжмуніципального партнерства громад Волинської області»;
Подали спільно з Горохівською громадою на конкурс секторальної підтримки проект «Створення комплексу первинної переробки фруктово-ягідної продукції у південних громадах Волинської області».
Варто зазначити, у рамках зустрічі також обговорили основні проблеми та перспективи розвитку громад Волині.
За словами голови Асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга» Олега Куха, наразі їхня найперша ціль – це запровадження ефективного механізму виявлення точок зростання та впровадження спільних проектів розвитку у громадах Волинської області.
«Плідна робота асоціації продовжується і обласна влада, як ніхто зацікавлена та сприятиме даному процесі. Тому, ще раз наголошую, Волинська облдержадміністрація підтримає та зробить все, що потрібно для розвитку області», – під час заходу сказав Ігор Чуліпа.
До слова, наступне засідання «Волинської економічної ліги» відбудеться у лютому 2021 року.
Залишити відповідь