16:07, 27 Серпня 2023

У Ковелі запрошують на виставку українських жіночих прикрас

У Ковелі напередодні Дня Незалежності презентували виставку намист. У галереї мистецтв зібрали чималу колекцію різноманітних прикрас, які зі своїх колекцій надали дванадцять власниць, більшість з них є їх авторами.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Різний матеріал використали майстрині для створення виробів. Тут можна побачити коралове та бурштинове намисто, разки з перлинами, зі скляних намистин, бісерні гердани та силянки, роботи зі шкіри і текстилю.

Директор дитячої художньої школи ім. Андроника Лазарчука Олена Цьомик подивувала зібраним власноруч намистом, яким вона доповнює вишиванки. Вони виконані з коралу, бурштину, скла та бісеру. Колекція вражає своєю різноманітністю та смаком.

Широко представлене в експозиції намисто з бісеру. Мирослава Гудим, яка працює з таким матеріалом, показала чимало герданів та силянок (плетінок), створених у традиційному та сучасному стилях. Свої прикраси надали Лілія Літвін, юні майстрині Каміла Вац та Катерина Кузьмук.

Можна побачити й авторські прикраси, виконані в техніці валяння шерсті, художниці Ольги Комісарик та витончені роботи її доньки Софії.

Вироби зі шкіри, текстилю, каменю, виконані ковельською майстринею Галиною Гушинець, зачаровують цікавим задумом та змушують подовгу їх розглядати.

Ковельська вишивальниця Ніна Габрилевич вирішила також показати свою багату колекцію намиста. Це – різноманітні бісерні прикраси, корали, перли, бурштин, напівдорогоцінне каміння, муранське скло.

Є на виставці прикраси художниці Алли Кузьмук, працівниці Ковельського історичного музею Валентини Фаловської.

Особлива окраса – роботи майстрині Оксани Марченко з Турійська. Вона створює унікальні віночки та намисто.

Під час відкриття багато говорили про історію виникнення намиста, його багату палітру та відмінності у назвах, які залежать від регіону.

«Запрошуємо відвідати нову експозицію, аби збагатити свої знання про традиційні прикраси української жінки. Цей вернісаж триватиме до 10 вересня у виставковій залі Ковельського історичного музею (вулиця Незалежності, 89)», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: