16:06, 27 листопада 2021
Швейцарці через референдум спробують скасувати COVID-сертифікати
У Швейцарії в неділю, 28 листопада, відбудеться референдум, на який винесено питання щодо скасування деяких карантинних обмежень.
Як передає «Укрінформ», про це повідомляє BBC.
Карантинні обмеження у Швейцарії не були такими жорсткими, як у сусідніх країнах. Зокрема, людям дозволялося виходити на вулицю для фізичної активності будь-коли, а школи закривалися лише на декілька тижнів.
Влітку у Швейцарії запровадили COVID-сертифікати, а у вересні цей документ став обов’язковим для відвідання барів, кафе, ресторанів, кінотеатрів, музеїв, спортивних заходів та занять в університетах.
Уряд сподівався, що ці заходи спонукатимуть громадян пройти курс щеплення. Натомість багато хто вийшов на протести. У країні впродовж тижнів тривали демонстрації. Поліція часом застосувала водомети та гумові кулі проти протестувальників, які навіть намагалися штурмувати парламент.
Активісти також зібрали достатньо підписів, щоб оскаржити застосування COVID-сертифікатів на референдумі
Утім, згідно з даними опитувань, близько 60 % швейцарських виборців мають намір проголосувати за COVID-сертифікати, а отже – за збереження чинних карантинних обмежень.
Залишити відповідь