15:34, 03 Липня 2019
Пустовіт заявив, що міськрада бореться зі смородом
Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт заявляє, що міськрада не програла в боротьбі зі смородом.
Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Луцької міської ради.
За його словами, Гнідавський цукровий завод, “БІО-ПЕК” і поля фільтрації знаходяться за межами Луцька й міська рада не має на них прямого впливу. Однак, він стверджує, що міська влада не здалася, проробила значний обсяг роботи і ніхто не опускає руки.
Зокрема, направила звернення в обласні екологічні служби щодо проведення перевірок підприємств, які є, ймовірно, причинами поширення неприємного запаху у Луцьку. Однак, отримали відповідь, у якій зазначається, що можливою основною причиною смороду є рідкі та тверді побутові відходи. На його переконання, такі відповіді є абсурдними.
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови наголосив, що проблеми з поширенням смороду були і є в інших містах України, де має місце виробництво етанолу. Зокрема, він навів приклад проблем, з якими зіштовхнулись мешканці міста Узин та смт. Кожанка на Київщині, міста Гайсин та смт. Тростянець на Вінничині.
“Тому це наша спільна біда, і лише спільними зусиллями місцевих депутатів, громадськості, відповідних профільних служб ми зможемо захистити екологічну безпеку”, — акцентував він, додавши, що й надалі міська рада працюватиме у напрямку вирішення проблеми поширення смороду у Луцьку.
Окрім цього, за його словами, питання екології використовують у політичних іграх.
Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт переконаний, що в боротьбі зі смородом ми доб’ємося дотримання екологічних норм і неприємний запах більш не буде дошкуляти лучанам. Тож закликав усіх спільно боротися з проблемою поширення неприємного запаху у Луцьку.
До слова, радник міського голови Ігор Поліщук на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” повідомив, що підприємство “БІО-ПЕК” здійснило злив мелясної барди в міську каналізаційну систему, яка потрапить на очисні споруди в Липлянах і, внаслідок процесу бродіння, спричинить появу неприємного запаху там.
Нагадаємо, що сьогодні у нашому місті проводиться збір підписів на підтримку звернення до Міністерства екології та природніх ресурсів України та Державної екологічної інспекції України про проведення позапланової перевірки на підприємстві “БІО-ПЕК”.
Залишити свій підпис під вказаним зверненням можна з 09:00 до 17:00 в наступних пунктах:
– ЦНАП, вул. Лесі Українки, 35;
– Департамент соціальної політики, пр. Волі, 4 а;
– Будинок культури м-ну Вересневе, вул. Корольова, 10;
– Школа № 2, вул. Львівська, 28;
– Школа № 24, вул. Станіславського, 52 а;
– ТРЦ “Порт-Сіті”, вул. Сухомлинського, 1.
Також працівники міської ради будуть проводити збір підписів на ринках міста, на підприємствах, у медичних закладах та безпосередньо у мешканців, що скаржились на гарячу лінію 15-80 з названої проблеми.
Залишити відповідь