09:36, 29 листопада 2019

На Волині запрацює електронний фермерський реєстр

27 листопада відбулася skype-конференції під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Інни Мєтєлєвої. Стосувалося засідання питання створення проекту електронного фермерського реєстру та забезпечення умов необхідних для впровадження в пілотних областях.

Про це інформує прес-служба Волинської ОДА.

“Очікують, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року. До того часу усі учасники аграрного ринку, які працюють на землі, повинні бути в аграрному реєстрі”, – наголосила Інна Мєтєлєва.

Реєстр допоможе ідентифікувати учасників аграрного ринку відповідно до форми господарювання.

В рамках ухваленого бюджету на 2020 рік на фінансову підтримку аграрного сектору передбачили 4,240 млрд грн. З них 4 млрд – фінансова підтримка аграрних програм і 240 млн – статутний капітал фонду гарантування фермерських кредитів. В контексті програм, підтримають малих і середніх виробників, в першу чергу – фермерів. Ідентифікувати фермерів будуть за допомогою згаданого реєстру. Згідно проектів нормативних документів, обмежать отримання державної підтримки в частині суми, яку видаватимуть на одну особу.

На сьогодні уже розробили тестовий зразок реєстру, який буде протестований у п’яти пілотних областях (Волинській, Львівській, Миколаївській, Черкаській та Одеській). У планах внести до реєстру близько 500 фермерів з кожної області до кінця поточного року.

На початку грудня розпочнуть тренінги для операторів з областей, яких ознайомлять із програмним забезпеченням. Опісля такі тренінги проведуть із представниками районів, ОТГ та фермерами.

В аграрному реєстрі об’єднають чотири реєстри: реєстр з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, реєстр речових прав, реєстр з Держгеокадастру та реєстр тварин.

З лютого 2020 року ведення реєстру пошириться на територію усієї країни. Завершити проект планується в червні 2020 року.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: