08:43, 29 Липня 2022
На очисних спорудах КП «Луцькводоканал» запрацювала мобільна система зневоднення осаду
На очисних спорудах КП “Луцькводоканал” у Липлянах почався процес постійної експлуатації мобільної системи зневоднення осаду. Усі пуско-налагоджувальні роботи уже завершили, працівники вийшли на робочі параметри.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Перший заступник директора КП “Луцькводоканал” Святослав Дмитроца розповів, що Луцьк — одне з перших міст в Україні, яке придбало таке обладнання. Установка призначена для пришвидшення зневоднення залишкового мулу, який утворюється в результаті роботи очисних споруд. Раніше надлишковий мул скидали на мулові карти, що розташовані на 16 гектарах землі просто неба. Тепер – дегідратор за годину осушує ту кількість ґрунту, яку б сушили на полях два роки. Очищений мул відразу вантажать на автомобілі та вивозять на полігон твердих побутових відходів у Брище для рекультивації.
Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що від роботи цього дегідратора місто отримає суттєвий фінансовий ефект.
“Установка коштує 15 мільйонів гривень та придбана в лізинг. Ми будемо економити кошти, адже процес вивезення та осушки мулу на сьогодні вартує 5 мільйонів гривень на рік. При цьому використовувалась вантажна техніка. Ця ж установка відділяє воду та видає відразу суху фракцію мулу, яку вивозять за межі очисних споруд на різні потреби, в тому числі використовують як добриво. Завдяки їй з процесу роботи очисних споруд ми виключаємо мулові карти. А вони на сьогодні є основним джерелом неприємних запахів, які утворюються внаслідок роботи очисних споруд. Тому виключивши мулові карти, ми вирішимо питання неприємних запахів”, – сказав міський голова.
Теги:
очисні споруди
Залишити відповідь