17:37, 28 Грудня 2021

Як працюють експедиторські компанії*

Сучасні експедиторські компанії — https://www.intech-ukraine.com/ua/ пропонують широкий спектр послуг у сфері документального оформлення, транспортування, складування та зберігання вантажів, які виконує транспортно-експедиторська компанія. Також, транспортне експедирування може передбачати надання інших підготовчих або допоміжних послуг, необхідних для якісного перевезення вантажів.

Сучасний світ, що стрімко розвивається, передбачає здатність до швидкого і безпомилкового вирішення питань транспортування сировинних матеріалів, вантажів і готової продукції. В умовах конкуренції, що посилюється, саме професійні експедиційні послуги можуть зіграти ключову роль у набутті компаніями важливих конкурентних переваг.

Транспортно-експедиційні компанії

Діяльність таких компаній передбачає надання комплексних послуг, що дозволяють довірити безліч завдань, пов’язаних із доставкою вантажів професійній експедиторській фірмі, професіоналізм та досвід якої дозволить використовувати ресурси відправника вантажу з максимальною ефективністю.

Діяльність транспортно-експедиційної компанії включає рішення всіх завдань, пов’язаних з організацією транспортування вантажу в певному напрямку, а також надання всіх супутніх послуг. Специфіка надання транспортно-експедиційних послуг полягає у необхідності підписання складного договору, який регулював би взаємовідносини відправника, або одержувача вантажу та експедиторської компанії на кожному етапі транспортування та враховував усі аспекти такої послуги.

ТЕ-договір

За ТЕ-договором, експедитор на платній основі зобов’язується надати визначені послуги, пов’язані з транспортуванням вантажу. Зобов’язання за ТЕ-договором експедитор може виконувати самостійно, або ж залучати до цього третіх осіб (у цьому разі, у відносинах із сторонніми організаціями експедитор може виступати від свого імені, або від імені клієнта).

До винагороди, яку отримує експедиторська компанія за належне виконання ТЕ-договору не входять її витрати на оплату послуг третіх осіб, залучених до виконання контракту, а також на оплату зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються під час виконання такого договору.

Кошти, які клієнт перераховує експедитору, можна умовно поділити на дві частини:

– власні кошти експедитора — винагорода за надання послуг транспортного експедирування;

– транзитні суми — компенсація витрат експедитора, пов’язаних із виконанням договору (зокрема, відшкодування вартості послуг третіх осіб).

Послуги професійної транспортно-експедиторської компанії

Як правило, спектр послуг цих компаній включає:

– Розробку маршруту руху вантажів під час перевезення одним або декількома видами транспорту.

– Укладання договору з іншими транспортно-експедиційними компаніями та учасниками процесу перевезення для морського фрахту, транспортування іншими видами транспорту, зберігання вантажу, охорони.

– Оформлення повного пакету документів на транспортування вантажу, включаючи транспортні накладні.

– Оплату всіх тарифів та платежів, пов’язаних із транспортуванням вантажу на будь-якому етапі.

– Страхування вантажоперевезення, оформлення всіх необхідних документів у разі зникнення або пошкодження вантажу, його втрати.

– Постійне інформування одержувача та відправника вантажу про його стан та місцезнаходження.

– Отримання всіх необхідних дозволів під час транспортування небезпечних та негабаритних вантажів.

– Інші послуги, виконання яких доручено транспортно-експедиційній компанії відправником або отримувачем вантажу.

Виходячи з широкого списку послуг, що виконуються транспортно-експедиторською компанією, варто відзначити, що експедирування вантажів — це ідеальний варіант перевезень для малих та великих підприємств.

Використання транспортно-експедиційних послуг дозволяє мінімізувати фінансові та часові витрати відправника на транспортування вантажу. Порівнявши витрати навіть великої компанії на транспортування з вартістю послуг професійної транспортно-експедиторської фірми, можна зробити висновок, що передоручення подібних завдань економічно виправдано і вигідно відправнику.

Завдяки професійному підходу транспортно-експедиційних компаній, істотно зменшується ризик втрати або псування вантажу, а налагоджений механізм перевезень дозволяє звести до мінімуму тимчасові та фінансові витрати на транспортування.

Використання транспортно-експедиторських послуг також спрощує схему руху грошей. Немає необхідності розділяти фінансові потоки окремо на оплату кожного етапу транспортування різними видами транспорту, різним компаніям та державним структурам для сплати різноманітних зборів та платежів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: