08:44, 29 Березня 2021

У Туреччині протестували проти виходу країни зі Стамбульської конвенції

У різних містах Туреччини та за кордоном упродовж вихідних жінки протестувати проти виходу країни зі Стамбульської конвенції.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на повідомлення учасників та організаторів заходів у «Твіттері».

Як вказано на сторінці «Kadın Meclisleri» акції протесту пройшли в Коджаелі, Муглі, Испарті, Шанлиурфі, Ескішехірі, Агрі та інших містах.

Турчанок підтримали співвітчизниці та активістки в інших країнах.

Наймасовіші мітинги пройшли в Стамбулі.

У соцмережах було запущено хештег #KararıGeriCek, що перекладається як «відклич рішення». Активістки оголосили про намір продовжувати акції протесту доти, поки рішення про вихід Туреччини зі Стамбульської конвенції не буде скасоване.

Акції проти виходу Туреччини зі Стамбульської конвенції відбулися за кордоном, зокрема в Парижі, Сан Франциско, Відні. Активістки з Аргентини, Панами, Іспанії, Венесуели зняли відео на підтримку турчанок.

20 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав указ про вихід країни зі Стамбульської конвенції.

Міністр сім’ї, праці та соціальних служб Туреччини Зехра Зумрут Сельчук зазначила, що права жінок достатньо забезпечені внутрішнім законодавством країни, насамперед конституцією.

В ЄС та США таке рішення було розкритиковане та оцінене як суттєвий крок назад у захисті прав жінок.

Стамбульська конвенція – це міжнародний юридичний обов’язковий акт під егідою Ради Європи, який охоплює питання, пов’язані з насильством проти жінки (покарання й переслідування злочинців, захист і допомога жертвам, запобігання та протидія насильству як соціальному явищу).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: