18:24, 20 Грудня 2021

У Луцьку перевірили майже 40 закладів торгівлі на дотримання карантинних обмежень

У період з 6 до 18 грудня робочі групи з моніторингу дотримання на території обласного центру обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епіднебезпеки, перевірили майже 40 закладів торгівлі та громадського харчування.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, що рішенням Волинської регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 5 листопада цього року № 16 затвердили План заходів з моніторингу дотримання на території Волинської області обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2.

Зазначений План заходів перебачає створення 2-х робочих груп з моніторингу дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на території м.Луцька та ще 4-х – у в районах області. До складу робочих груп увійшли представники органів виконавчої влади області, Національної поліції, Держпродспоживслужби та ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Відтак, у період з 8 листопада і до сьогодні робочі групи здійснюють перевірки на дотримання карантинних обмежень закладів громадського харчування, торговельно-розважальних  центрів, непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів, театрів, кінотеатрів та місць проведення масових заходів.

У період з 6 до 18 грудня робочі групи перевірили майже 40 закладів торгівлі та громадського харчування у місті Луцьку, а саме: кафе «UNO», «I love Kebab», «Кульбаба», «Show Basilik», «STAR CUP», «Любава», кав’ярні «Золотий Дукат» та «Idealist Coffee Co», кафе-піцерія «Легенда», піцерія «Теревені», ресторани «Курінь», «Корчма», «Крила», «Сулі-Гулі», паб «Смачна реберня», бари «П’ятниця» та «Льох у свата», пивбар «Ель ПАБ», кафе-готель «Околиця».

Також представники органів виконавчої влади області, Національної поліції, Держпродспоживслужби та ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» відвідали ряд закладів торгівля непродовольчою групою товарів, зокрема: магазини «55/75», «EURO MARKA», «Єврошоп», «Mon Arome», «Lux-Elite», «Акцент», «Олімп-Спорт», «Порцеляна», «Копійочка», бутік «TIFFI», магазини взуття «Mario Bruni», «Lamark» та «Estro», ювелірні магазини «Золотий вік» та «ZARINA», ЦУМ «Луцьк» та ТЦ «Гранд Волинь».

За результатами перевірки серйозних порушень не виявлено, зокрема, «зелені» COVID-сертифікати або негативні тести на коронавірусну хворобу були наявні як у працівників закладів, так і у відвідувачів.

Однак, як і під час попередніх перевірок, зафіксували порушення протиепідемічних вимог, визначені Постановами головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 17 та від 06.10.2021 № 13, що регулюють діяльність закладів громадського харчування і торгівлі протягом усього періоду адаптивного карантину, незалежно від встановленого рівня епіднебезпеки.

Йдеться про неналежне ведення журналів термоскринінгу працівників та вологого прибирання поверхонь з дезінфікуючими засобами, відсутність тимчасового маркування дотримання дистанції між покупцями 1,5 м, інформаційних матеріалів тощо.

Відтак, члени робочої групи провели профілактичні бесіди та надали певні рекомендації щодо дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину.

Варто зазначити, що з метою контролю за дотриманням карантинних вимог та усунення вищевказаних недоліків, в окремі заклади здійснили повторні візити.

До слова, протягом останніх двох тижнів на дотримання карантинних вимог перевірили також 114 закладів у районах області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: