21:18, 20 Січня 2022

У Луцьку обговорили проект Закону України «Про засади державної регіональної політики»

Сьогодні, 20 січня, у Луцьку відбувся спільний захід Асоціації міст та проекту USAID в Україні «HOVERLA», в якому взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, перший заступник очільника області Сергій Мовенко, голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати від Волині та керівники райдержадміністрацій і територіальних громад області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Публічна дискусія за участю експертів у сфері державної регіональної політики та місцевого економічного розвитку вже вдруге відбулась в обласному центрі. Організаторами заходу традиційно стали представники АМУ та Проекту USAID «ГОВЕРЛА».

Обласну державну адміністрацію, за дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, представляв його перший заступник Сергій Мовенко.

Як зазначили модератори заходу, метою зустрічі є роз’яснення широкій аудиторії базових норм та змін, внесених до законодавства, яке регламентує місцевий економічний розвиток, зокрема це стосується проекту ЗУ «Про засади державної політики».

«Завдяки оновленню державної регіональної політики через законопроект № 5323 ми маємо можливість скласти трьохрівневе планування та сформувати правила гри на місцевому, регіональному та національному рівнях. Важливо також надати економічного змісту цим стратегіям. Адже стратегія це живий документ, який має відображати пріоритети та напрямки розвитку. Проект USAID «ГОВЕРЛА» підтримуватиме громади у їх прагненні до розвитку спроможності та забезпечення мешканців якісними послугами», – прокоментувала Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проекту USAID «ГОВЕРЛА».

Відтак, учасники дискусії обговорили переваги і недоліки законодавчих основ щодо місцевого економічного розвитку та проаналізували аспекти законопроекту № 5323 «Про засади державної регіональної політики» і його вплив на територіальні громади загалом, та Волині зокрема. Важливим моментом дискусії стало обговорення механізмів та інструментів стратегічного планування регіонального і місцевого розвитку. До слова, згідно аналітичних даних, станом на 1 січня 2022 року лише 37 громад області мають стратегії розвитку, затверджені відповідними радами.

Як зазначив у ході обговорення перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, проведення таких заходів на Волині є надзвичайно актуальним, адже 10 територіальних громад області беруть участь в проекті USAID «ГОВЕРЛА» щодо ефективності роботи органів місцевого самоврядування.

«Розуміння законодавчих новацій та механізми їх впровадження є базою для вирішення проблемних питань в області в цілому та у кожній територіальній громаді зокрема», – вважає Сергій Мовенко.

«У своїй роботі ми щоденно стикаємось з такими питаннями, як розвиток соціальної інфраструктури чи розбудова доріг. Для вирішення цих питань є важливим кооперація усіх гілок влади. Тільки плідної співпрацею можна досягнути результатів», – підкреслив перший заступник голови ОДА.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: