20:03, 18 Грудня 2021

Польські фахівці готові долучитися до відновлення історичної Олики

Деталі співпраці голова обласної ради Григорій Недопад обговорив з подружжям Радзівілів, президентом Фонду культурної спадщини Польщі Міхалом Лащковським та архітектором та розробником проекту реставрації, професором Володимиром Заболотним.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Голова Волиньради зазначив, що проект відродження Олики для області є надзвичайно важливим. «На сьогодні це єдиний в Україні історичний об’єкт комунальної власності, який потрапив до державної програми «Велика реставрація». Тому ваш візит на Волинь, в Олику ми вважаємо знаковим, а пропозицію допомоги – дуже цінною, бо проект надзвичайно масштабний і складний, адже йдеться про реновацію не тільки палацу, а й цілого міста»,  – звернувся Григорій Недопад до польських гостей.

Професор Заболотний повідомив, що вже існує ескізний план відновлення не лише самого палацу, а й торгових рядів та ратуші. На часі виготовлення детального проекту реставрації та пристосування пам’ятки. Однак, якщо про первісний зовнішній вигляд замку відомостей достатньо, то про те, яким він був зсередини інформації дуже мало.

Надати такі матеріали пообіцяли подружжя Радзівілів. Мацей Радзівіл також зазначив, що дуже схожий реставраційний проект був реалізований у білоруському Несвіжі. Тамтешній маєток Радзівілів теж був оборонного типу і так само занедбаний, як і Олицький. Але після реставрації став потужним туристичним і культурним центром. Один з його керівників переїхав до Польщі і Мацей Радзівіл запропонував знайомство з ним для обміну досвідом.

Очільник Фонду культурної спадщини Польщі Міхал Лащковський додав, що польська сторона зацікавлена у відновленні Олики і готова запропонувати допомогу своїх експертів та фахівців як у підготовці проектної документації, так і в проведенні реставрації та формуванні музейних експозицій. А культурний фонд профінансує їхні консультаційні послуги. Окрім того, він пропонує серію візитів до ревіталізованих об’єктів у Польщі з метою вивчення досвіду промоції та використання їх у невеликих населених пунктах. Присутні домовилися, що проблеми деталізують, аби визначити конкретні напрямки співпраці.

Григорій Недопад подякував гостям за дружню підтримку та допомогу і висловив сподівання, що амбітний проект ревіталізації Олики спільно завершать.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: